فائوچی: کرونای کشف شده در آفریقای جنوبی، از گونه انگلیسی آن نگران کننده تر است

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۲۵
رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا از نگرانی ها در خصوص گونه کشف شده کرونا در آفریقای جنوبی سخن گفت.

به گزارش به نقل از دیلی میل، «آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور پزشکی ارشد بایدن اعلام کرد گونه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی کشف شده است، از همتای این ویروس که در انگلیس مشاهده شده، نگران کننده تر است.
فائوچی اعلام کرد گونه کرونای کشف شده در انگلیس دست کم در ۲۰ ایالت آمریکا یافت شده است. او گفت: مانند گونه انگلیسی که دست کم در ۲۰ ایالت وجود دارد، گونه آفریقای جنوبی کرونا ویروس که از سوی دانشمندان به نام «۵۰۱Y» شناخته می شود، قابلیت عفونی بالاتری به نسبت نسخه اصلی کرونا دارد.
او در ادامه افزود: گونه های جدید پیوسته کشف می شوند و باید با احتیاط با آن ها برخورد کرد. ویروسی مانند کرونا پیوسته تغییر می کند؛ اما بیشتر جهش ها تأثیری بر اثر بخشی واکسن نخواهد داشت.
رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در ادامه گفت:، اما جهش هایی نیز وجود دارد که سبب می شود تا اثر بخشی وکسن را کمتر کند. این ویژگی خطرناکی است که در گونه B۱۱۷ مشاهده شده در انگلیس دیده نمی شود؛ اما گونه ای که در برزیل مشاهده شده، اثر بخشی واکسن را کمتر می کند.
فائوچی همچنین با تأکید بر ضرورت دوبرابر کردن تولید واکسن برای مبارزه با کرونا گفت: اگر مجبور شویم واکسن ها را اصلاح کنیم، جایگزین هایی وجود دارد؛ اما فعلا به نظر می رسد این واکسن ها در برابر گونه های جدید مؤثر هستند.
تا کنون بیش از ۲۵ میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، بیش از ۴۲۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. همچنین بیش از ۹۸ میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار