محمود الهباشی: اقدام رژیم صهیونیستی در ترور یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حملات گسترده این رژیم به نوار غزه حمله به تلاش ها برای وحدت ملی در فلسطین است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العربیه، مشاور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نوار غزه، اقدام رژیم صهیونیستی در ترور یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حملات گسترده این رژیم به نوار غزه را، حمله به تلاش ها برای وحدت ملی در فلسطین خواند.
 محمود الهباشی در تحلیل موج جدید حملات اسرائیل به نوار غزه گفت: آنکه تجاوز را آغاز کرد اسرائیل بود و آنکه می تواند این تجاوز را به پایان برساند هم اسرائیل است، در غزه و تلاش ها برای رسیدن به وحدت ملی در فلسطین را نشانه رفت. هم زمان بنیامین نتانیاهو و باند نزدیک به او که بر اسرائیل حکمرانی می کنند در پی آنند تا از این تجاوز بهره برداری سیاسی کنند. با این شرایط کسی نمی داند شرایط به کدام سو می رود، به ویژه اینکه تجاوزات اسرائیل به نوار غزه همچنان ادامه دارد و هواپیماهایش مثل کلاغ در آسمان نوار غزه گشت زنی می کنند و شهروندان فلسطینی را هدف قرار می دهند. وی تاکید کرد حتی هدف قرار دادن شهید بهاء ابوالعطاء نیز هدف قرار دادن شهروند فلسطینی است. فلسطین ارتشی ندارد و همه فلسطینیان غیر نظامی به شمار می آیند، اسرائیل در حمله به نوار غزه یک آپارتمان مسکونی را هدف قرار داد، اگر این اتفاق برعکس رخ می داد، یعنی یک آپارتمان مسکونی در اسرائیل هدف قرار می گرفت دنیا به واکنش بر می خاست، اما وقتی شهروندی فلسطینی هدف قرار می گیرد، یک واحد مسکونی فلسطینی که کودکان و زنان در آن به سر می برند هدف قرار می گیرد صدایی از کسی شنیده نمی شود. اسرائیل آغازگر این تجاوز بود و مسئول تمامی اتفاقاتی است که در این مسیر رخ خواهد داد.
وی افزود: اسرائیل با این اقدام در پی دو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار