خداداد عزیزی می گوید سردار آزمون تنها بازیکن حال حاضر فوتبال ایران است که می تواند در 4 لیگ معتبر فوتبال جهان بازی کند.

ورزش سه: یکی از ستاره های سابق فوتبال ایران که سابقه بازی در بوندسلیگای آلمان را نیز در کارنامه دارد خداداد عزیزی است؛ مهاجم تکنیکی وسرعتی سابق تیم ملی که در کلن آلمان توپ زد و روزهای خوشی را برای علاقه مندان به این رشته در ایران رقم زد. خداداد حالا که چندین سال از بازنشستگی اش می گذرد، هنوز نتوانسته ماجرای پیشنهاد اتلتیکو مادرید و تاتنهام به خودش را فراموش کند و همچنان حسرت نرفتن به یکی از این دو تیم بزرگ را می خورد.
این روزها که لژیونرهای ایرانی به سختی می توانند به لیگ های معتبر فوتبال اروپا بروند و از طرفی مسائلی درباره حضور سردار آزمون در کالچو مطرح شده خداداد ابراز امیدواری می کند آزمون بتواند به لیگ ایتالیا برود و باعث افتخار ایرانی ها شود.
خداداد عزیزی صحبت های جالبی را در این زمینه انجام می دهد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:
**چرا در لیگ های بزرگ لژیونر نداریم؟
واقعیت این است که نمی شود درباره علت کاهش تعداد لژیونرهای ایرانی در لیگ های معتبر فوتبال اروپا به دلیل محکمی رسید. اگر بخواهیم بگوییم کیفیت بازیکنان ایرانی در این نسل نسبت به گذشته پایین آمده مساله ای نیست که من بتوانم درباره اش نظر بدهم اما این موضوع واقعیتی است که با آن روبه رو هستیم.
**ژاپنی ها قبل از جام جهانی 98 هیچ لژیونری نداشتند
یادم هست در مقدماتی جام جهانی 1998 و قبل از بازی با استرالیا زمانی که با ژاپن بازی داشتیم آنها هیچ لژیونری نداشتند و اینکه چند بازیکن ما در لیگ های معتبر اروپا بازی می کردند روی عملکرد ژاپنی ها تاثیرگذار بود. مانند همین الان که وقتی درباره تیم ملی کره جنوبی حرف می زنیم، حضور بازیکنان این تیم در لیگ های انگلیس و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری