مصر: اردوغان نمی داند چگونه سخن بگوید

انتخاب شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
وزیر خارجه مصر در پاسخ به اظهارات اردوغان که گفته بود ترکیه هرگز مثل لبیی، سوریه و مصر نخواهد شد گفت که سخنان او «مضحک» است و مصر هرگز مانند ترکیه نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تنش لفظی میان مصر و ترکیه در بحران سیاسی میان دو کشور که از سال ۲۰۱۳ آغاز شده، هر از چند گاهی خود را نشان می دهد و سران آنکارا و قاهره حملات شدیدی علیه یکدیگر انجام می دهند.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این بار «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در گفت و گوی تلفنی با شبکه MBC به سخنان چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آن را «مضحک» توصیف کرد.
او خطاب به «عمرو ادیب» مجری برنامه گفت: «استاد عمرو در حقیقت سخن مضحکی است. اگر مصر ورشکسته است پس این مقدار پروژه ها و گزارش ها نهادهای اقتصادی و سیاسی بین المللی و موفقیت ها و افتتاح پشت سر هم پروژه ها چیست؟ کاهش بیکاری به ۸ درصد و افزایش رشد اقتصادی به ۵.۸ پس چیست؟»
وزیر خارجه مصر سپس گفت: «او [اردوغان] نمی داند چگونه سخن بگوید.»
اردوغان روز سه شنبه هفته گذشته پیش در سخنانی گفته بود که ترکیه در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ با کودتای شکست خورده مقابله کرد و در برابر تهدیدات خارجی ایستاد تا اتفاقاتی که در سوریه و مصر و لیبی افتاد در ترکیه نیفتد.
او افزود: «برخی کشورهای اروپایی در شب کودتا گمان می کردند که این سازمان می تواند دولت را از بین برده و زمام ترکیه را بدست گیرد؛ گمان می کردند می توانند ترکیه را به مانند مصر و سوریه و لیبی به زمین بزنند.»
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار