دو روزنامه مهم و تاثیر گذار در سیاست آمریکا همزمان در سرمقاله های خود خواستار رفع تحریم های ایران شدند.

خبرآنلاین: در پی افزایش فشار بین المللی درباره رفع تحریم های ایران، این روزها رسانه های خبری نیز به جمع مدافعان رفع تحریم ایران پیوسته اند همزمان با دیپلماسی پویای سیاست خارجی دیپلماسی عمومی نیز در سراسر جهان فعال شده و خواستار این است که در پی این بحران جهانی ایالات متحده برای روند درمان و پیشگیر از شیوع بیشتر این ویروس در ایران با رفع تحریم ها موافقت کند. این در حالی است که وزیر خارجه کشورمان روزانه از اغاز شیوع این ویروس در ایران لابی ها و رایزنی ها را برای رفع تحریم آغاز کرده است.
درخواست دو روزنامه معتبر از کاخ سفید
در ادامه تلاش ها برای فعال کردن دیپلماسی عمومی در سراسر جهان پس از کمپین های بسیار و اقدام سفرای کشورمان در نمایندگی های ایران در سراسر جهان، امروز دو روزنامه مهم ایالات متحده همزمان در سرمقاله های خود خواستار رفع تحریم علیه ایران شدند. واشنگتن پست و نیویورک تایمز که دو روزنامه سنتی و قدیمی ترین رسانه خبری این کشور هستند و همیشه در سیاستگذاری داخلی و خارجی آمریکا نقش بسزایی داشته اند خطاب به کاخ سفید خواستار لغو فوری تحریم ها شده اند.
روزنامه نیویورک تایمز تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران را غیراخلاقی توصیف و تاکید کرد که بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا زمان مناسبی برای برداشتن تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش ایرنا، این رسانه آمریکایی با اشاره به فشار ناشی از تحریم ها در ایران در شرایط شیوع کرونا این سوال را مطرح کرده که آیا آمریکا باید تحریم هایش علیه این کشور را تشدید کند به این امید که راهبرد «فشار حداکثری» در نهایت تهران را وادار به تسلیم شدن در برابر خواسته های واشنگتن کند؟ یا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار