محققان آمریکا و هنگ کنگ در آخرین پیشرفت های خود توانسته اند ۱۴۰ ولت برق از یک قطره باران به دست آورند. این مقدار برق برای روشن کردن صد لامپ ال ای دی به مدت کوتاه کافیست.

- اخبار اقتصادی -
 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، جستجو برای منبع بعدی انرژی تجدید پذیر ادامه دارد و هیچ پدیده طبیعی از قلم نیفتاده است. تا به امروز قدرت آب جاری، باد و نور خورشید مهار شده است و جستجو برای منبع پاک بعدی هنوز ادامه دارد.
 پیشرفت احتمالی بعدی در انرژی تجدید پذیر احتمالاً باران خواهد بود.
 در چرخه های انرژی تجدید پذیر، تا حالا توجه چندانی به باران نشده است چون مهار ظرفیت تولید برق آن می تواند چالش برانگیز باشد. ولی تلاش هایی در حال انجام است و محققان آمریکا و هنگ کنگ در آخرین پیشرفت های خود توانسته اند 140 ولت برق از یک قطره باران به دست آورند. این مقدار برق برای روشن کردن صد لامپ ال ای دی به مدت کوتاه کافیست.
این ایده جدید نیست. قبلاً هم تلاش هایی برای تولید برق از قطره های باران انجام شده بود که در همه آنها از تأثیر تریبوالکتریک یا برق مالشی استفاده می شد. برق مالشی نوعی الکتریسیته تماسی است که در آن ماده ای خاص در تماس با ماده دیگر باردار می شود. ولی تمام این تلاش ها به خاطر محدود بودن فناوری بی نتیجه می ماند.
گروهی که در حال حاضر بر روی تولید برق از قطره های باران کار می کنند، این محدودیت ها را کنار زده اند. محققان دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه نبراسکا لینکلن دو سال است بر روی این به اصطلاح ژنراتور برق قطره ای کار می کنند.
 سایر تلاش ها برای استفاده از قدرت قطره های باران شامل انرژی جنبشی می شود یعنی استفاده از تأثیر پیزوالکتریکی و خاصیت برق زایی برخی بلورها در اثر فشار. در این روش، وقتی جسمی بر روی جسم دیگر می افتد فشار ایجاد می کند و اگر جسم دوم از ماده پیزوالکتریک ساخته شده باشد، این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار