بورس آرام گرفت

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
بورس آرام گرفت

امروز شاخص کل بورس تهران ۸۴ واحد رشد کرد و به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۹۰ واحدی رسید.
از ابتدای سال ۱۳۹۵ تاکنون تنها در یک روز کاری نماگر اصلی بورس روند کاهشی را تجربه کرده در دیگر روزها با رشد قیمت ها در بورس شاخص کل بارها رکوردشکنی کرده و توانسته حتی از سقف تاریخی سال گذشته نیز عبور کند. روز گذشته نیز برای اولین بار در تاریخ بورس شاخص توانست نه تنها از کانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور کند بلکه وارد تراز ۲۰۲ هزار واحدی شد.
اما امروز وضعیت مقداری متفاوت است هرچند که از ابتدای باز شدن معاملات شاخص کل روند تقریباً صعودی را در پیش گرفت، اما از ساعت ۱۱:۳۰ به بعد این شاخص با افت مواجه شد و در نهایت در تراز ۲۰۱ هزار و ۸۹۰ واحدی ایستاد.
ریزش بورس در ۲۷ فروردین
در عین حال شاخص آزاد شناور همچون شاخص کل هم وزن کاهش یافت و در نهایت با ۴۴۰ واحد افت در تراز ۲۲۸ هزار و ۱۰ واحدی نشست.
اما شاخص بازار اول ۴۶۸ واحد رشد کرد و به رقم ۱۵۱ هزار و ۶۴۴ واحدی رسید. در این میان شاخص بازار دوم با ۱۷۴۲ واحد افت تا رقم ۳۸۸ هزار و ۲۸۷ پایین رفت.
امروز بار دیگر دوقلوهای معدنی گل گهر و چادرملو نقش پررنگی در تقویت شاخص های بازار سرمایه داشتند؛ به طوری که گل گهر به تنهایی ۳۹۳ واحد و چادرملو ۲۵۱ واحد به رشد شاخص های بازار کمک کردند.
همچنین گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نیز ۳۰۶ واحد به در رشد شاخص تأثیرگذار بود. اما در عین حال ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و فولاد مبارکه هر کدام به ترتیب ۱۹۹، ۱۲۴ و ۱۵۰ واحد تأثیر کاهنده روی شاخص های بازار سرمایه داشتند.
امروز در گروه فلزات اساسی بسیاری از سهم ها روند کاهشی در قیمت سهام را در پیش گرفتند. در این گروه ۱۸۰ میلیون ...

[ مشاهده متن کامل بورس آرام گرفت عصر اقتصاد ]

آخرین اخبار عمومی