اجازه واگذاری سازمان غذا و دارو به رانت خوارها را نمی دهم

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۶

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید نمکی ظهر امروز در مراسم تقدیر از بهورزان نمونه کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: من هر جا که لازم باشد برای دفاع از بهورزها می ایستم، لذا نیامدم با مصلحت اندیشی و عدول از حق، وزیر بمانم پس شما تنها نیستید هر جا به شما ظلمی شود من کنارتان هستم.
وی با بیان اینکه از استیضاح نمی ترسم بلکه از افتضاح می ترسم، افزود: اجازه نخواهم داد آقازاده ای با سرمایه بادآورده پدرش بر صندلی دانشگاه بنشیند.
نمکی با بیان اینکه اجازه نخواهم داد که سازمان غذا و دارو به رانت خوارها واگذار شود، افزود: بنده به عنوان نماینده ای از طرف ملت ایران تا جایی که جان داشته باشم برای خدمت به این کشور و دفاع از آرمان شهدا ایستادگی خواهم کرد.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سیاست ما اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر بستری است، تصریح کرد: تحت هیچ فشاری منابع این مملکت را حرام نمی کنیم، قطعاً منابع را برای نقاط محرومی که نیازمند زیرساخت ها هستند استفاده خواهیم کرد.
وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت یکی از راه های عبور پزشک خانواده و سیستم ارجاع است که بهورزان محور اصلی این حرکت هستند.
نمکی با اشاره به طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت»، ابراز کرد: این طرحی است که مدت ها روی آن فکر و تحلیل شده، با این هدف که قبل از بهورز سطحی برای مراجعه بیماران تعریف کنیم که در واقع منجر به استقرار ۲۰ میلیون «سفیر سلامت» یا «سلامت یار» درون خانواده های ایرانی می شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه با این طرح نظام سلامت پایدار می شود، گفت: این طرح به کمک بهورزان، خدمت بزرگی به جمعیت یک میلیون ...

سرخط اخبار