ایران اکونومیست - خطر ابتلا به بیماری به علت نوشیدن شیر خام آلوده در نوزادان و کودکان خردسال، افراد مسن، زنان باردار و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند مانند افرادی که مبتلا به سرطان و پیوند عضو یا HIV هستند، نسبت به سالمندان و کودکان سالم تر و بزرگ سالان بیشتر است.

شیر خام، شیری است که به منظور از بین بردن باکتری های مضر، پاستوریزه نشده تحت تأثیر حرارت قرار نگرفته است. این شیر می تواند از هر حیوانی (گاو، شتر، گوسفند و...) بدست آید. شیر خام می تواند میکروب های خطرناک مانند کمپیلوباکتر (Campylobacter)، کریپتوسپوریدیوم (Cryptosporidium)، خانواده اشرشیا کولی (E. coli)، لیستریا مونو سیتوژنز (monocytogenes Listeria) و سالمونلا (تیفی یا پاراتیفی) حمل کند که ممکن است خطرات جدی سلامت شما و خانواده تان را تهدید کند.
خطرات مرتبط با نوشیدن شیر خام چیست؟
شیر خام می تواند باکتری های مضر و سایر میکروب ها را حمل و به انسان منتقل کند که ممکن است شما را بسیار بیمار کند و یا بکشد. درحالی که می تواند بیماری های غذایی از غذا های مختلفی دریافت کرد، اما شیر خام یکی از پر خطرترین محصولات است.
تعدادی از افراد شیر خام را به منظور بهبود سلامت خود و خانواده انتخاب می کنند، اما در عوض خود (عزیزانشان) چندین هفته به دلیل عفونت های ناشی از میکروب های شیر خام در بیمارستان بستری می شوند. بیماری ناشی از شیر خام می تواند سبب شود که روز های زیادی شما درگیر مشکلاتی نظیر اسهال، گرفتگی معده و استفراغ شوید. برخی از افرادی که شیر خام را مصرف می کنند، در آن ها بیماری های شدید یا حتی تهدید کننده زندگی می تواند ایجاد شود، ازجمله سندرم گیلن باره (Guillain-Barré) که ممکن است موجب فلج شدن شود و همچنین موجب سندرم اورمی همولیتیک شود که می تواند منجر به نارسایی کلیه، سکته مغزی و حتی مرگ در مصرف کننده شود.
در این قسمت مواردی وجود دارد که باید در مورد این ماده غذایی بدانید:
بیماری می تواند از یک محصول تجاری و یا از شیر خام که ...

سرخط اخبار