ایسنا/خراسان جنوبی سریال مناسبتی " بچه مهندس 3"، به ضیافت شب های رمضانی صدا و سیما آمده و با اعتراضاتی از سوی مردم خراسان جنوبی همراه شده است.

فیلمی در شبکه دو سیما مهمان ماه رمضانی مردم است، فیلمی به نام بچه مهندس که در فصل های پیشین زندگی کودکانی که در بهزیستی زندگی می کنند را به تصویر می کشد و اکنون پس از سه فصل پخته تر شده و زندگی سه جوان نخبه را با فراز و فرودهای زندگی این نوع جوانان به نمایش می گذارد.
در ابتدای فیلم، فردی به نام قاسم با جواد، نقش اصلی این سریال آشنا می شود و گفته می شود که این فرد از یکی از مناطق محروم خراسان جنوبی به تهران آمده است.
ورود این فرد به سریال با پرخاش و دعوایی در دانشگاه آغاز می شود و به گونه ای پرداخته می شود که انگار این فرد در این دوران زندگی نمی کند و با زندگی در شهرهای بزرگ کاملا بیگانه است.
در این فیلم به گویش و فرهنگ بیرجندی به نوع خاصی اشاره می شود که این روزها بسیاری از فرهنگ دوستان و مردم این خطه را دلخور کرده چرا که آنان معتقدند این نوع پرداخت به شخصیتی از این خطه جدا از آداب و رسوم و خلق و خوی مردم خراسان جنوبی است، مردمی که به قناعت و خوش خلقی معروفند و سختی های کویر هیچ گاه دل هایشان را سخت نکرده است.
اعتراضات مردم به انعکاس شخصیتی از مردم خراسان جنوبی است که کاملا با خلق و خوی این مردم متفاوت است، شخصیتی که انگار تنها ویژگی مثبتش رتبه خوبی است که در کنکور کسب کرده و توانسته راهی دانشگاهی در تهران شود و اکنون پس از سال ها زندگی در تهران، به عنوان نخبه ای که قصد مهاجرت دارد و به هر شیطنتی دست می زند تا به خارج از کشور برود، مطرح است.
اما جدا از تمام این انتقادات اینکه فردی از خراسان جنوبی در یک سریال مناسبتی پربیننده تلویزیون که در فصل های قبلی مورد اقبال عمومی واقع شده، ظاهر شده است، جای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار