همسان سازی بازنشستگان تأمین اجتماعی در حالی به صورت ناقص اجرا شده است که گلایه بازنشستگان را به همراه داشته است و جمعی از آنها نامه ای خطاب به قالیباف نوشته اند.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ همسان سازی یا بهتر بگوئیم متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی پس از سال ها سرانجام در مهر ماه امسال به صورت ناقص از سوی دولت تدبیر و امید و سازمان تأمین اجتماعی اجرا شد؛ موضوعی که مورد گلایه و انتقاد بازنشستگان این سازمان قرار گرفت و آنها معتقد بودند همسان سازی صورت گرفته به هیچ عنوان قابل قبول نیست و رقم افزایش یافته شده به حقوق بازنشستگان این سازمان با سایر صندوق های بیمه ای قابل مقایسه و پذیرش نیست و این اقدام اجحاف در حق بازنشستگان تأمین اجتماعی است.
موضوعی که از سوی کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی پیگیر شد اما هیچگاه به نتیجه ای نرسید و در نهایت مسئولان سازمان تأمین اجتماعی رقم بسیار ناچیزی را بر حقوق بازنشستگان اضافه کردند.
مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره انتقادات مطرح شده به متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در سال 98 افراد دارای 35 سال سابقه حداقل بگیر یک میلیون و 670 هزار تومان دریافتی داشتند که با طرح متناسب سازی به 3 میلیون تومان می رسد و این به معنی این است که حقوقشان 80 درصد افزایش می یابد. همچنین حقوق افراد با 30 سال سابقه به 2 میلیون و 800 هزار تومان و با افزایش 68 درصد می رسد.
قریب ادامه داد: همچنین حقوق افراد با 25 سال سابقه و حداقل بگیر به 2میلیون و 491 هزار تومان یعنی افزایش 50 درصدی می رسد و حقوق افراد با 20 سال سابقه به 2میلیون و 421هزار و 25 درصد رشد خواهد رسید. حقوق افراد با 15 سال سابقه با 24 درصد افزایش و به 2میلیون و 348 هزار تومان و حقوق افراد با 10 سال سابقه حداقل 41 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار