سیاست های تروریستی آمریکا هویت و حاکمیت کشورها را هدف گرفته است

خبرگزاری مهر سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲
به گزارش خبرنگار مهر ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (سه شنبه) در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها که در شهر اوفا، روسیه برگزار شد گفت: امروزه ماهیت، شکل و شیوه ی تهدیدات امنیتی تغییر کرده است و متاسفانه شاهد رشد سریع تهدیدات نوین و ترکیبی (هیبریدی) در جهان هستیم. وی امنیت و توسعه پایدار را دو مفهوم به هم پیوسته عنوان کرد و افزود: تهدیدات نوین امنیتی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را پشت سر گذارده و امروز یک ویروس نرم افزاری می تواند کار سلاح هسته ای را انجام دهد. دبیرشورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در استفاده از ویروس «استاکس نت» برای آسیب زدن به تاسیسات هسته ای ایران، اظهار داشت: سکوت و یا واکنش ضعیف جهانی به این تهاجم سایبری موجب شد تا امروزه آمریکا این جسارت را پیدا کند تا حمله سایبری به تاسیسات برق کشور ونزوئلا را انجام دهد. شمخانی افزود: با کمال تاسف امروز ابزارهای جدید جنگ در کنار سلاح های متعارف و نامتعارف در اختیار جنگ طلبان قرار گرفته است. وی، آمریکای ترامپ را جنگ طلب ترین کشور در طول دوران موجودیتش ...

به گزارش خبرنگار مهر ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (سه شنبه) در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها که در شهر اوفا، روسیه برگزار شد گفت: امروزه ماهیت، شکل و شیوه تهدیدات امنیتی تغییر کرده است و متاسفانه شاهد رشد سریع تهدیدات نوین و ترکیبی (هیبریدی) در جهان هستیم.
وی امنیت و توسعه پایدار را دو مفهوم به هم پیوسته عنوان کرد و افزود: تهدیدات نوین امنیتی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را پشت سر گذارده و امروز یک ویروس نرم افزاری می تواند کار سلاح هسته ای را انجام دهد.
دبیرشورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در استفاده از ویروس «استاکس نت» برای آسیب زدن به تاسیسات هسته ای ایران، اظهار داشت: سکوت و یا واکنش ضعیف جهانی به این تهاجم سایبری موجب شد تا امروزه آمریکا این جسارت را پیدا کند تا حمله سایبری به تاسیسات برق کشور ونزوئلا را انجام دهد.
شمخانی افزود: با کمال تاسف امروز ابزارهای جدید جنگ در کنار سلاح های متعارف و نامتعارف در اختیار جنگ طلبان قرار گرفته است.
وی، آمریکای ترامپ را جنگ طلب ترین کشور در طول دوران موجودیتش توصیف کرد و خاطرنشان کرد: آمریکا امنیت نظام بین الملل را با یکجانبه گرایی و تحریم های فرامرزی، بی ثبات کرده و نظام پولی و بانکی و شبکه های مالی بین المللی را به عنوان سلاحی برای تهاجم به کشورهای مستقل تحت سیطره خود گرفته و وزارت خزانه داری دولت امریکا را به وزارت جنگ تبدیل کرده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: برای این رفتار آمریکا، هیچ عنوانی به غیر از تروریسم اقتصادی، نمی توان گذاشت.
شمخانی افزود: امروز آمریکا، نه تنها سیاست سرنگونی و بی ثبات ...

سرخط اخبار