ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی اسفراین گفت: برانکارد فشار منفی برای انتقال بیماران آلوده به بیماری های واگیر ازجمله کرونا طراحی شد.

امین کشوری، در گفت وگو با ایسنا، از طراحی و نصب برانکارد فشار منفی ویژه انتقال بیماران مبتلا به کرونا در آمبولانس 115 خبر داد و گفت: با نصب این برانکارد و قرار گرفتن بیمار در یک محفظه فشار منفی ، انتقال آلودگی های تنفسی و استنشاقی بیمار به تکنسین های اورژانس و هوا و ترشحات آلوده از طریق مجازی خاص به بیرون آمبولانس ازبین می رود.
وی گفت: در این محفظه، علاوه بر اینکه هوای استنشاقی بیمار با هوای بیرون در ارتباط نیست و با فن های مکنده آمبولانس کشیده می شود و از داخل فیلترهای فن آمبولانس هم تصفیه و به بیرون منتقل می شود.
رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا یک آمبولانس اختصاصی وجود دارد، افزود: نصب و استفاده از این محفظه در آمبولانس برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است.
کشوری هزینه تولید این برانکارد را دو میلیون ریال عنوان کرد و افزود: دوخت این محفظه توسط یکی از خیاطان شهرستان اسفراین انجام شد و هدف آن کاهش آلودگی برای تکنسین های اورژانس به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا و کاهش آلودگی در هوا بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار