سرقت میلیاردی از خانه دوست

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۹
سارق یک میلیاردی وقتی دستگیر شد، سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و ادعا کرد که خانه دوست اش را به خاطر فریبکاری هدف سرقت قرار داده است.

به گزارش مشرق ، چندی قبل وقتی مردی وارد خانه اش در شمال تهران شد با دیدن به هم ریختگی وسایل به سرعت به سراغ طلاها و پول هایش رفت، اما هیچ اثری از آن ها نبود.
مرد جوان با پلیس تماس گرفت و از سرقت یک میلیاردی طلا، سکه طلا، پول و دلارهایش خبر داد. در ابتدا تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی پا در محل گذاشتند و پس از اقدامات ابتدایی، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار تیم ویژه پلیس قرار گرفت.
تحقیقات پلیسی
بدین ترتیب ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ دوربین های مداربسته در نزدیکی محل سرقت رفتند تا این که در یکی از دوربین های مداربسته تصویر یک سارق سابقه دار به نام کیومرث به دست آمد.
تصویر کیومرث پیش روی شاکی پرونده که ابراهیم نام دارد، قرار گرفت. ابراهیم با دیدن تصویر کیومرث اعلام کرد که او یکی از دوستانش است و چندی قبل نیز خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگش را خریده است.
همین کافی بود تا ردیابی ها آغاز شود. ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه کیومرث را شناسایی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق سابقه دار دستگیر شد.
سرقت کینه جویانه
کیومرث ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند، اما وقتی در برابر تصویر دوربین مداربسته قرار گرفت، پرده از راز این سرقت کینه جویانه برداشت.
این سارق ۳۲ ساله ادعا می کند که به خاطر اعتمادی که به دوستش داشته یک پیشنهاد وسوسه انگیز را قبول کرده است، اما بعد از مدتی فهمیده که از اعتمادش سوء استفاده شده و خودرویش را نیز از دست اش بیرون کشیده اند.
سابقه داری؟
بله، سال ها قبل دزدی می کردم.
توبه کرده بودی؟
بله، خیلی وقت است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار