بازگشایی نماد «صندوق پالایشی یکم» که پذیره نویسی آن در شهریور ماه انجام شد، همچنان تاریخ دقیقی برای آغاز معامله این صندوق اعلام نشده است.

به گزارش برنا؛ بعد از عرضه سهام بانکی ها و بیمه ای ها در اردیبهشت ماه و در قالب صندوق های قابل معامله دولتی (ETF)، دومین مرحله از عرضه این صندوق با سهام پالایشی ها در نخستین روزهای شهریورماه انجام و تعداد قابل توجهی از افراد در این پذیره نویسی مشارکت کردند.
ابتدا زمان بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و معاملات آن در بازار در میان سرمایه گذاران با برخی از ابهام ها همراه بود، در این زمینه در مهر ماه بود که «راضیه صباغیان»، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی زمینه لازم برای معامله صندوق های ETF فراهم خواهد شد.
وی گفت: پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۳۰ شهریور ماه ادامه داشت؛ بنابراین باید از اوایل آبان ماه این صندوق ها قابل معامله شوند.
با وجود اعلام چنین خبری، در آبان ماه این اقدام اجرایی نشد و حاشیه هایی را در بازار با خود به همراه داشت که «داود رزاقی»، مدیر صندوق پالایشی یکم درباره علت فراهم نشدن امکان معامله این صندوق طبق زمان اعلام شده به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به افزایش سرمایه پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در بورس هنوز افزایش سرمایه آنها در پرتفوی صندوق اعمال نشده، به همین دلیل اکنون نمی توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد، زیرا این موضوع منجر به ضایع شدن حق مردم و ضرر و زیان آنها خواهد شد.
بعد از گذشت حدود سه ماه از پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم همچنان تاریخ دقیقی از قابل معامله شدن این صندوق ارائه نشده است و با توجه به پیگیری و اعتراض اکثر سهامداران درباره مشخص شدن زمان بازگشایی نماد، شب گذشته حسن قالیباف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار