بارش باران و کاهش دمای برخی استانها

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱

اعتمادآنلاین| احد وظیفه اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی طی پنج روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در دامنه های زاگرس مرکزی در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، استان مرکزی دامنه های زاگرس جنوبی در کرمان و در مناطقی از استان های فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
وی افزود: برای بخش هایی از مرکز کشور، شامل استان های اصفهان، قم، شرق یزد و ارتفاعات البرز در تهران و شرق سمنان نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: پنجشنبه در شمال شرق کشور نیز بارش پیش بینی می شود که رگبار باران در شمال خراسان رضوی، شمال خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان و جنوب سیستان بلوچستان، جنوب شرق کرمان و شمال هرمزگان شدت داشته و جمعه در غرب و جنوب اصفهان چهار محال و بختیاری، جنوب کرمان و سیستان بلوچستان رگبارها شدت خواهد داشت.
وظیفه با اشاره به اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه برای مناطقی از شمال غرب کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود، تصریح کرد: دوشنبه از مقدار ناپایداری ها کاسته شده و بارش به صورت پراکنده رخ خواهد داد.
وی افزود: امروز برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. که در شمال سیستان و بلوچستان سبب وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. همچنین بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه، شرق دریای عمان مواج پیش بینی می شود.
به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روزهای پنجشنبه و جمعه برای استان های واقع ...

سرخط اخبار