معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه مقاومت خرمشهر، مقاومت تمام مردم ایران بود،گفت: سوم خرداد 61 یکی از نشانه های بی نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی در برابر دسیسه دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بود.

حسین خوش اقبال امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج، با تبریک و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، اظهار کرد: حمله حزب بعث به خرمشهر آنچنان ناجوانمردانه و غیر منتظره صورت گرفت که در روزهای نخستین اگر مقاومت مردم قهرمان خرمشهر نبود شهر به سرعت سقوط می کرد.
وی افزود: سوم خرداد یکی از نشانه های بی نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی برابر ظلم و ستم و دسیسه دشمنان قسم خورده این آب و خاک بود. 
سوم خرداد یکی از نشانه های بی نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب در برابر دسیسه دشمنان قسم خورده ملت ایران است
خوش اقبال ادامه داد: عملیات آزاد سازی این شهر از روز حمله رژیم بعث عراق به این شهر یعنی ۴ آبان ماه ۱۳۵۹ تا سوم خردادماه ۱۳۶۱ موجب شد تا خرمشهر پس از ۵۷۸ روز از اسارت دشمن آزاد شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: حزب بعث تا دندان مسلح و با کمک حامیان خود مصمم بود تا علاوه بر تصرف خرمشهر ظرف مدت یک هفته نیز به پایتخت کشورمان برسد ولی این آرزوی خود را به گور برد و خرمشهر قهرمان به آغوش کشور بازگشت.
وی اذعان داشت: اساسا در موضوع آزاد سازی خرمشهر نکته ای که بیش از هر مورد دیگری به ذهن خطور می کند مشارکت جانانه نیروهای انقلابی اعم از سپاه پاسداران ، ارتش ، ژاندارمری، شهربانی، بسیج مردمی، کمیته های انقلاب اسلامی و سایر نیروهای پر افتخار و غیرتمند کشورمان در تمامی مراحل آزاد سازی بود. 
خوش اقبال خاطر نشان کرد: آنها دوشادوش یکدیگر جنگیده و شهید دادند، اما اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به بیگانگان داده شود.
عملیات بیت المقدس از افتخارات ملت ایران است
وی در بخشی دیگر از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار