رئیس جمهور گفت: تحریم های دشمن اگرچه بدون آسیب و اخلال در اقتصاد کشور وزندگی و معیشت مردم نبوده اما دشمن به هدف اصلی ترسیم شده برای تحریم و جنگ اقتصادی که فروپاشی ایران بوده است دست نیافت و با قدرت می توانیم اذعان کنیم که آثار تحریم ها خنثی شده است.

- اخبار سیاسی -
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تأکید بر اینکه این موفقیت بزرگ در سایه مقاومت و ایستادگی ملت ایران و سیاست ها و تدابیر اتخاذشده به دست آمد، اظهار داشت: از جمله اهداف مهم دشمن در این جنگ اقتصادی بر هم زدن آرامش جامعه و امنیت خاطر مردم بوده است اما دولت با همه سختی ها، تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای اقتصادی کشور شود.
وی گفت: آنها که در طول دو و نیم سال اجرای سیاست ضدایرانی فشار حداکثری نتوانستند به هدف متوقف کردن اقتصاد ایران برسند امروز از آرامش و روند بهبود در اقتصاد ایران عصبانی اند و می خواهند در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستند.
رئیس جمهور تأکید کرد: مردم اطمینان دارند که مقاومت اقتصادی نتیجه داده است و تحریم کنندگان ناچارند از راه خود برگردند به همین جهت پیش بینی ها نسبت به آینده مثبت شده است و رفتارهای اقتصادی در بازارهای مختلف همین را نشان می دهد.
روحانی ایجاد نگرانی نسبت به آینده کشور و برهم زدن آرامش روانی مردم را دقیقاً بازی در میدان دشمن خواند و تصریح کرد: اگرچه این سختی ها و مشقات در دوره شیوع کرونا مسیر را برای دولت ناهموارتر می کرد اما نسبتاً توانسته است این موضوع را نیز خنثی کند و از این نظر همه می بایست مراقب اقدامات و اظهارات خود باشند که آرامش فضای اقتصادی کشور و امنیت خاطر مردم مورد خدشه قرار نگیرد.
در این جلسه مباحث مربوط به نهایی کردن قانون بودجه مطرح شد و رئیس جمهور با اشاره به محورهای اصلی بودجه سال آینده کشور گفت: لایحه بودجه سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار