یکی از روستاهای مناطق شمالی استان قزوین که با فاصله ی کمی از شهر به منطقه ی توریستی و جاذبه ی گردشگری تبدیل شده ، روستای نیاق است که در فاصله ی ۱۵ کیلومتری از خیابان سردار سلیمانی واقع شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ وهنر صبح قزوین؛ بی شک فصل بهار با شکوفه های سرخ، سفید و صورتی رنگ خود بهانه ی خوبی است تا انسان را به سوی دامان طبیعت بکشاند.
شهر قزوین با طبیعت بکر و دارا بودن روستاهای زیبا و باغستان در سال های متوالی همواره میزبان گردشگران استانی و کشوری بوده است. مناطق شمالی شهر قزوین دارای روستاهای بسیاری است که در دل طبیعت میزبان مردم از هرجای دنیا هستند.
یکی از روستاهای مناطق شمالی استان قزوین که با فاصله ی کمی از شهر به منطقه ی توریستی و جاذبه ی گردشگری تبدیل شده ، روستای نیاق است. 
روستای نیاق در فاصله ی ۱۵ کیلومتری از خیابان سردار سلیمانی واقع شده ست و اگر شما تنها ۱۵ دقیقه مسیر پر پیچ و خم جاده را سپری کنید با تابلوی سبز رنگ روستای نیاق مواجه می شوید.
در کنار تابلوی سبز رنگ کنار جاده حتما چشمتان به تابلوی زیبا با چهره ای آشنا مواجه می شود و به حتم از خود می پرسید که عکس فرمانده شهید محمد ناظری اینجا چه می کند؟ پاسخ سوال کاملا واضح است روستایی که امروز برای گردش انتخاب کرده اید روستای اجدادی شهید محمد ناظری است.
حالا اگر به آهستگی از سرازیری ورودی روستا به سمت پایین حرکت کنید، درست دست راست شما چشمه ای زلال و درخت توتی قرار دارد که حتی از شاخه ی خشکیده ی آن هم شکوفه تاب می خورد. این درخت و توت های خوشمزه اش جزو درختانی است که به طور حتم شما را در فصل تابستان هم مهمان روستای نیاق می کند.
کمی دور از درخت در سمت راست شما معدن گِل سفید و معدن سنگ قرار دارد که بسیاری از اهالی روستا درآمد خود را از این معدن به دست می آورند.
در ادامه مسیر بی شک چشمان شما تاب نمی آورند و به سوی درختان به شکوفه نشسته و باغات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار