وزیر خارجه ایران گفته چنانچه سایر طرف ها به برجام پایبند شود ایران هم به این توافق پایبند خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران امروز در مصاحبه ای با اندیشکده شورای روابط خارجی درباره مسائل مختلف ایران و منطقه اظهارنظر کرد.
او در این مصاحبه که «فرید زکریا»، تحلیلگر سی ان ان مجری آن بود تصریح کرد در صورتی که همه طرف ها به برجام پایبند باشند ایران هم به این توافق هسته ای پایبند خواهد شد.
وزیر خارجه ایران در ادامه گفت: «آمریکا تمام اقداماتی که می توانست را علیه ایران اعمال کرده. آمریکا امیدوار بود بتواند مردم ما را به زانو در بیاورد، ولی نتوانست.»
ظریف در این مصاحبه همچنین گفت که ایران آماده مبادله زندانیان با آمریکا است.
او در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا ایران اقدام ترور سردار قاسم سلیمانی را از آمریکا خواهد گرفت گفت: «من اهل تهدید کردن نیستم ولی این غائله خاتمه نیافته است.»
ظریف در پاسخ به سئوال زکریا درباره اینکه توافق اسرائیل و کشورهای عربی به منزوی شدن ایران منجر خواهد شد گفت: «منزوی، واژه ای نسبی است. نگاهی به شورای امنیت بیندازید و ببینید چه کسی در شورای امنیت منزوی است. به نظر من، ایران احساس انزوا نمی کند. ۱۳ کشور در شورای امنیت با اقدامات آمریکا مخالفت کردند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «همه ما می دانیم که بحرین و امارات متحده عربی ظرف ۱۵ سال گذشته با اسرائیل رابطه داشته اند.»
ظریف در پاسخ به سوال زکریا درباره اینکه ایران در حال انجام حملات سایبری علیه آمریکا است گفت: «اول از همه، این ایالات متحده بود که اعتراف کرد وارد جنگ سایبری با ایران شده. آمریکا حتی قصد تخریب زیرساخت های بسیار حساس هسته ای را داشت که می توانست تبعات بسیار جدی داشته و به مرگ صدها هزار نفر منجر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار