معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو بر غیرقانونی بودن تلاش های ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم های لغو شده شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که به همراه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفرش به مسکو او را همراهی می کرد، روز پنجشنبه سوم مهر ماه با «سرگئی ریابکوف» همتای روس خود دیدار و گفت وگو کرد.
برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تلاش های اعضای آن برای حفظ و اجرای کامل این توافق، محور اصلی این دور از مذاکرات بود.
در این دیدار طرفین بار دیگر بر غیرقانونی بودن تلاش های ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم های لغو شده شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند.
دو طرف همچنین در خصوص روابط دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کردند.
به گزارش فارس، پس از آنکه تکاپوی آمریکا برای تصویب قطعنامه در شورای امنیت به منظور تمدید محدودیت های تسلیحاتی علیه ایران به در بسته خورد، دولت ترامپ به گزینه دیگری متوسل شد، بازگشت تحریم ها علیه ایران و به قولی فعال کردن مکانیسم ماشه یا همان اسنپ بک.در همین راستا بامداد یکشنبه ۳۰ شهریور ماه و یک ماه پس از آنکه مایک پامپئو تصمیم ایالات متحده آمریکا برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران را به اطلاع شورای امنیت رساند، وزیر خارجه این کشور در بیانیه ای از فعال شدن مکانیسم بازگشت تحریم ها خبر داد و گفت که همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران که پیش تر لغو شده بودند، دوباره اجرایی شدند.
گفتنی است، ظریف چهارشنبه شب در سی و یکمین سفرش به مسکو پس از تصدی به این سمت وارد مسکو شد و روز پنجشنبه نیز با لاوروف همتای روس خود دیدار و درباره مناسبات دوجانبه، تحولات سوریه و افغانستان و همچنین برجام به رایزنی پرداخت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار