طی روزهای اخیر با وجود شرایط کرونایی سهامداران بسیاری مجبور شده اند به دفاتر پر از جمعیت پیشخوان دولت مراجعه کنند تا در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند. برخی از سهامداران می گویند که مبالغ بالایی برای انجام این کار پرداخت کرده اند.

به گزارش تجارت نیوز ، پیگیری ها نشان می دهد که سهامداران سهام عدالت برای دریافت سود سهامشان مجبور به حضور در دفاتر پیشخوان شده اند تا بتوانند فرایند ثبت نام و احراز هویت را انجام دهند. این موضوع باعث ازدحام و تشکیل صف در شرایط شیوع کرونا شده است.
محمد رضا پوررضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی در ابتدای دی ماه اعلام کرده بود که استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در سجام و احراز هویت است.(ایسنا)
حالا مخاطبان تجارت نیوز از تجربه خود در این زمینه گفته اند. برخی از آنها از نبود اعتماد به ثبت نام اینترنتی و سرعت کند آن گله مند هستند و برخی دیگر از هزینه بالای این ثبت نام می گویند.
طبق گفته سهامداران شرایط ثبت نام در سامانه سجام در روستاها و شهرهای کوچیک نامناسب است و مردم مجبور می شوند ساعت ها در صف بمانند و هزینه های جانبی بپردازند.
سختی های سجامی شدن
«برای شرکت در مجمع سهام عدالت یک لینکی دادن که اصلا باز نمیشه. سه روزه دارم میرم کافی نت ولی هر چی تلاش میکنیم اصلا نتیجه نمیگیریم و این درحالی است که کرونا بیداد میکند .و دریافت سود سهام را منوط به شرکت در مجمع نموده اند»
«بعضی ها کلاهبرداری کردن. ملت حتی اعتماد ندارن آنلاین ثبت نام کنن واسه همین میرن تو صف اینترنت هم که اینقدر ضعیفه که نگم براتون بهتره»
«از یه طرف دولت میگه فاصله اجتماعی داشته باشید از طرف دیگر میگه برید تو پست بانک ها احراز هویت کنید»
«اینترنت به قدری ضعیف هست که نمیشه کاری انجام داد ملت حق دارن میرن تو صف وایمیستن.. از بدبختیشونه نه از شکم سیری و گر نه همه میدونن سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار