محسن رضایی بیان کرد: هفته ها و روزهای آخر من خیلی نگران شهید قاسم سلیمانی بودم. حتی در جلساتی که با فرماندهان داشتم به آن ها گفتم که کاری کنید که ایشان کمتر به مأموریت بروند.

به گزارش خبرآنلاین ، سرلشکر محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به تحلیل «الگوی مدیریت فرماندهان دفاع مفدس» و ذکر خاطراتی از سردار شهید آقامهدی باکری و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته است.
مصاحبه با محسن رضایی را در ذیل می خوانید: 
چرا صحبت کردن فرماندهان ما از جمله شهید باکری از بی سیم و در خط مقدم نبرد با عقبه، در بین ژنرال های بلندپایه  نظامی مرسوم نیست؟
یاد و خاطره این سردار سرافراز انقلاب اسلامی و ایران عزیز را گرامی می داریم و امیدوار هستیم که راه این عزیزان ان شاالله تا ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ادامه پیدا کند و شاهد دستاوردهای بزرگ تری از آن چیزی که تاکنون شهدا برای ما به ارمغان آوردند باشیم.
ببینید جنگ ما یک جنگ اعتقادی بود. جنگ بر سر ثروت و مال و منال نبود. و اوج پیروزی ما دستیابی رضایت پروردگار متعال بود. به همین دلیل بود که شهدای ما در این دریای معنوی بیکران و بی انتهای الهی غرق می شدند و رنگ و بو و ادبیات و زبانشان همه خدایی بود. لذا مسائل دنیایی مثل بالا بودن و یا پایین بودن عوض می شد و رنگ و بوی الهی می گرفت. هر که به رضای خدا نزدیک تر بود یعنی به فداکاری و ایثار نزدیک تر بود و مقامش بالاتر می رفت. لذا بالایی ها آرزو می کردند که به آن پایین بروند تا شاید وصل بشوند، و اتصال پیدا کنند. و از این دریای بیکران معنوی بیشتر بهره مند بشوند. به همین دلیل ادبیات آقا مهدی باکری از بی سیم در اوج آتش و در فاصله ی صد متری با عراقی ها به گونه ای بود که انگار مثلاً در یک پارکی دارد قدم می زند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار