آفتاب یزد- گروه اجتماعی: علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در نشست خبری روز گذشته با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: سال گذشته موفق شدیم آزمون وکالت را برای اولین بار در تاریخ کشور به شیوه جدید برگزار کنیم و برخلاف سایر آزمون های وکالت این آزمون ملی بود، به همین دلیل سختی کار ما بیشتر گردید.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به چهار گزینه ای بودن آزمون بیان کرد: آزمون تستی به نوعی قمار است و عوامل متعددی در آن دخیل هستند، اما برای حل این مشکلات آزمون دو مرحله ای برگزار شد و کسانی که حداقل نمره را کسب کردند توانستند در مرحله دوم نیز شرکت کنند و آزمون دو مرحله ای به عدالت نزدیک تر است.
>حضور بیش از ۱۰ هزار داوطلب
در آزمون شفاهی آزمون وکالت قوه قضائیه
دکتر علی بهادری جهرمی با اشاره به مرحله مصاحبه آزمون وکالت گفت: جمعا ۱۰ هزار و ۲۱۰ نفر در مصاحبه و آزمون شفاهی شرکت کردند و این آزمون طی دو ماه انجام گردید و حتی ما اولین مرکزی بودیم که از شیوع کرونا آزمون مصاحبه را متوقف کردیم. در این مصاحبه جمعا ۴۵۵ استاد دانشگاه، قاضی و وکیل با ما همکاری کردند و مصاحبه در ۷ استان کشور اجرایی شد.
وی با اشاره به روش مصاحبه گفت: در هر منطقه ۳۰ تیم فرآیند مصاحبه را انجام می داد و هر تیم متشکل از ۳ استاد حقوق خصوصی و کیفری و روانشناس بود و تمام فرآیند مصاحبه کاملا به صورت الکترونیکی برگزار شد. البته زمان انجام مصاحبه استاد روانشناس تشخیص می داد که داوطلب امکان مصاحبه ندارد مجددا از این داوطلبان دعوت به مصاحبه می کردیم و هر داوطلب ۳۰ دقیقه زمان برای ...

عناوین مهم خبری