یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی قارچ های صدفی رنگی با خواص درمان بیماری های عروقی و ریوی تولید و روانه بازار کرده است.

آفتاب نیوز :
این شرکت از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه تولید قارچ های خوراکی با خواص درمانی آغاز کرد و در حال حاضر توانایی تولید حدود 4 تن در هر دوره از این نوع قارچ ها را دارد. رنگ موجود در این قارچ ها طبیعی است.
این قارچ های تولید شده حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و املاح و ویتامین هستند.
محصولات فرآوری این قارچ به صورت قارچ خشک، پودر قارچ سفید و صورتی که بصورت مستقیم در غذاها استفاده می شود تولید شده است و خواص یک قاشق آن برابر با یک کیلو قارچ تازه است ضمن آنکه با پختن و سرخ کردن، املاح و مواد معدنی آنها از بین نمی رود و 78 درصد پروتئینی که قارچ صدفی دارد جذب بدن می شود از این رو این محصول می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت و سبزی باشد.
این محصول مشتریانی از استان های خوزستان، تهران، آذربایجان شرقی و شهرهای مختلف آذربایجان غربی دارد ضمن آنکه پودر قارچ و قارچ خشک این شرکت به کشور کردستان عراق صادر شده و هماهنگی هایی برای صادرات به ترکیه، روسیه و عراق نیز صورت گرفته است.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، قارچ های صورتی تولید شده سرشار از ویتامین های ب ۱۲ و ب۶ بوده و خواص دارویی دارند و برای سرطان کبد و مشکلات قلبی و عروقی استفاده می شوند و قارچ طلایی برای کسانی که ورم ریه دارند بسیار مفید است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار