اضافه شدن منطقه 22 به شبکه مترو از برنامه های آتی شهرداری

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶

شهردار تهران گفت: مترو موضوعی حاکمیتی است و همه باید پشت آن بایستند و نباید فشار فقط به شهرداری وارد شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در مراسم افتتاح سه ایستگاه هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت از خط هفت مترو اظهار داشت: ما در شورای شهر و شهرداری هدف مشترکی را دنبال می کنیم که توسعه مترو و افزایش سفرهای آن از دو میلیون به هفت میلیون است. در این راستا سرمایه گذاری عظیمی انجام شده و باید تلاش کنیم بیشترین بهره وری را داشته باشیم.
شهردار تهران افزود: در حال حاضر در مترو دو هزار واگن کم داریم تا در سر خط قطارها به زیر دو دقیقه برسد.
وی با بیان اینکه سیگنالینگ خط هفت به طور کامل انجام شده است برای اهمیت سیگنالینگ باید به حادثه قطار سمنان اشاره کنم که به دلیل بی توجهی به سیگنالینگ و خاموش بودن آن اتفاق افتاد.
شهردار تهران با بیان اینکه مترو موضوعی حاکمیتی است، گفت: در جهان اکنون برای مترو یک خط دایره ای ایجاد می کنند تا خطوط به هم وصل شوند ما در تهران این طراحی را نداشتیم اما با خط شش و هفت این حالت اتصال بین متروها ایجاد شد و بنابراین بسیاری از سفرهای روی زمین به سفرهای زیرزمین تبدیل می شوند.
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات خط هفت را برای پسابرجام خریده بودیم اما نصب آن را در شرایط تحریم انجام دادیم و شرکتی که این تجهیزات را خریده بود حاضر به انجام کار نشد و جوانان ما مسئولیت ادامه کار را به عهده گرفتند که از آنان تشکر می کنم.
حناچی تاکید کرد: قطعا یکی از مسائلی که تحریم را به فرصت تبدیل می کند خودباوری است و ما تلاش می کنیم تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.
حناچی با بیان اینکه کاهش آلودگی هوای تهران موضوع مهمی است اظهار ...

[ مشاهده متن کامل اضافه شدن منطقه 22 به شبکه مترو از برنامه های آتی شهرداری ایلنا ]