معتبرسازی گزینه ناتمام بودن انتقام سخت از حدود دو ماه قبل و درست از زمان دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر امنیتی عراق با رهبر معظم انقلاب از طرف ایران آغاز شده است.

به گزارش مشرق، مهدی جهان تیغی، فعال رسانه ای درباره چرایی معتبر سازی مجدد گزینه ناتمام بودن انتقام سخت در کانال تلگرامی خود نوشت: سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در آخرین موضع گیری خود تاکید کرده که انتقام شهادت سردار سلیمانی قطعی، جدی و عادلانه است و دایره انتقام شامل هر فردی خواهد بود که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در حادثه ترور دست داشته است.
در اینباره چند نکته جالب توجه وجود دارد:
معتبرسازی گزینه ناتمام بودن انتقام سخت از حدود دو ماه قبل و درست از زمان دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر امنیتی عراق با رهبر معظم انقلاب از طرف ایران آغاز شده است. در آن دیدار رهبر معظم انقلاب از فراموش نکردن شهادت سردار سلیمانی و قطعی بودن ظربه متقابل ایران به آمریکا به صراحت سخن گفتند. موضوعی که با سخنان اخیر فرمانده سپاه نیز ابعاد تازه تری به خود گرفته است. بخشی از این معتبر سازی البته در آستانه انتخابات آمریکا به نوعی متعادل سازی رفتارهای هیجانی ترامپ در مواجه با ایران نیز محسوب می شود. در هر صورت قرار دادن سایه انتقام سخت بر چهره های سیاسی و نظامی آمریکا شاید یکی از جدی ترین و پیچیده ترین اقدامات راهبردی رهبر معظم انقلاب در مواجه با دولتمردان آمریکا در ماه های حساس آینده است.
 فرمانده کل سپاه با سخنان جدید خود به نظر می رسد که برای معتبرسازی بیشتر ناتمام بودن انتقام سخت ایران، کدهای جدیدی را برای آمریکایی ها ارسال کرد. شاید جدی ترین کد اطلاعاتی سخنان اخیر فرمانده سپاه این موضوع بود که سپاه فهرستی از همه افراد دخیل در ترور سردار سلیمانی چه در سطح سیاسی و چه در سطح نظامی و امنیتی تهیه کرده است. جالب آنکه فرمانده سپاه به نوعی تاکید کرده ...

سرخط اخبار