سلامت نیوز : کرونا به حد انفجار رسیده است. موج سوم کرونا در راه است. کرونا پاییز سیاهی را رقم می زند. رنگ بندی کرونایی ندارم و همه کشور قرمز شده است. این سخنان رعب آور وضعیت کشور را از حیث شیوع کرونا نشان می دهد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همدلی ،تازه ترین هشدار دلهره آور هشدار معاون کل وزارت بهداشت بود که گفت شیوع ویروس کرونا در کشور به مرز انفجار رسیده است.ایرج حریرچی پنجشنبه شب در تبریز ، طی گفت وگوی خبری با بیان این که دیگر رنگ بندی کرونایی معنایی ندارد، گفت: نارنجی و زرد نداریم، کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد و در صورت ادامه این روند آمار کشته های کرونا به ۴۵هزار نفر هم خواهد رسید.
وی در مورد وضعیت قرمز کرونایی کشور گفت: انفجار کرونایی در برخی شهرها اتفاق افتاده است. در شهر تبریز از زیر ۴۰ بستری روزانه به ۱۶۰بستری رسیده ایم و در قم نیز از ۱۰بستری روزانه به ۱۶۰بستری رسیدیم.معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: ویروس کرونا ایدئولوژی ندارد و هر گونه تماس اجتماعی و ضرورت را نمی سنجد و هرگونه تماس اجتماعی که بدون رعایت دستورالعمل بهداشتی باشد خطرناک است، ۱۴.۵میلیون دانش آموز، یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلم و حجم زیادی از رانندگان سرویس مدارس و والدین حدود یک پنجم جامعه را تشکیل می دهند و اگر دستورالعمل ها رعایت نشود دانش آموزان به عنوان عامل انتقال کرونا در جامعه محسوب خواهند شد.
آمار تکان دهنده ایرج حریرچی از شیوع موج جدید کرونا در کشور، نیاز به عزم همگانی برای استفاده از ماسک را بیش از قبل کرده است. روزانه ۱۶۰بستری در قم و همین تعداد در تبریز درحالی که یک هفته قبل این عدد تنها ۱۰بیمار بوده، عمق موج ...

سرخط اخبار