فارس نوشت: رسانه های آمریکایی جزئیاتی از سوابق عامل تیراندازی در این کشور منتشر کرده اند که نشان می دهد او از اقدامات آمریکا در جهان نفرت داشته است.

رسانه های آمریکایی روز جمعه در خبری فوری از وقوع تیراندازی در پایگاه های هوایی «پنساکولا» این کشور در ایالت فلوریدا خبر دادند. در این حادثه یک عضو نیروی هوایی عربستان سعودی به سمت نظامیان آمریکایی در این پایگاه آتش گشوده و سه تن از آن ها را کشت.
عامل این تیراندازی شهروندی سعودی به نام «محمد سعید الشمرانی»، دانشجوی نیروی هوای سعودی بود که با سلاح گرم سه تن از هم دوره های آمریکایی خود را به قتل رساند و خودش نیز بعد از این تیراندازی هدف قرار گرفت و کشته شد. در این تیراندازی مرگبار بنا به گفته پلیس آمریکا هشت تن دیگر نیز زخمی شده اند.
به دنبال این حادثه و با مشخص شدن هویت مهاجم، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا طی توییتی نوشت که «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه سعودی با وی تماس گرفته و ضمن تسلیت این حادثه به شخص ترامپ، با بازماندگان قربانیان تیراندازی ابراز همدردی کرده است.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: «شاه به من گفت که مردم عربستان سعودی از اقدامات وحشیانه فرد شلیک کننده به شدت خشمگین هستند و این فرد بیان کننده احساسات مردم سعودی که مردم آمریکا را دوست دارند، نیست».
پایگاه هوایی پنساکولا ایالت فلوریدا میزبان بیش از ۱۶ هزار نظامی و ۷۴۰۰ غیر نظامی است. از این بین ۵۱۸۱ نفر دانشجوی خارجی از ۱۵۳ کشور هستند که ۸۵۲ نفر از آن ها سعودی هستند تا در زمینه همکاری امنیتی آموزش ببینند.
محمد سعید الشمرانی که بود و چه افکاری داشت؟
به دنبال حادثه دیروز فلوریدا، تحقیقات در مورد علت این حادثه و کشف انگیزه های شهروند سعودی ضارب شروع شد. شبکه «ای بی سی» آمریکا گزارش داده که محققان این کشور در حال بررسی هستند که آیا ستوان دو شمری تیراندازی به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار