وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از گلایه کاربران از اینترنت خارج از بسته خبر داده بود، اعلام کرد که همراه اول و ایرانسل ۲۶ میلیارد تومان هزینه اینترنت آزاد استفاده شده در اربعین را به مردم پرداخت می کنند.
به گزارش ایسنا، در ایام اربعین حسینی، علاوه بر برنامه ریزی های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در کربلا به زائران، هر یک از اپراتورها نیز اقدامات ویژه ای مختص این ایام برای کاربران در نظر گرفته بودند. محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - چندی پیش با اشاره به نرخ بالای سرویس رومینگ برای زائران اربعین، اظهار کرده بود: رومینگ سرویس گرانی است و به دلیل بالا بودن نرخ خدمات رومینگ در عراق توصیه می شود مردم از سیم کارت عراقی استفاده کنند.
البته او پس از آن، با توجه به نرخ های اعلام شده برای رومینگ اپراتورها، نوشته بود: برای مکالمه سیم کارت های ایرانی نرخ مناسب تری دارند و برای اینترنت سیم کارت های عراقی. اما در روزهای نزدیک به اربعین حسینی، اینترنت در کشور عراق و سیم کارت های این کشور با مشکل روبه رو شد و برخی از کاربران و زائران به استفاده از اینترنت سیم کارت های ایرانی روی آوردند.
در حالی که اپراتورها با ارائه بسته های اینترنتی و توصیه به کاربران به استفاده از این بسته ها، سعی در کاهش هزینه اینترنت داشتند، هر گیگابایت اینترنت در بسته های اپراتورها ۱۵۰ هزار تومان بود، اما اینترنت آزاد برای هر یک از اپراتورهای ایرانی، به ازای هر مگابایت ۸۵۰ تومان بود که با احتساب هر گیگابایت (۱۰۲۴ مگابایت) مبلغی معادل ۸۷۰ هزار تومان می شد که هزینه بالایی به شمار می رود.
اما برخی از کاربران بدون خریداری بسته، از ...

سرخط اخبار