صرافی ها و بانک ها "دینار" ندارند؛ دلالان دارند!

اعتماد آنلاین چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶

اعتمادآنلاین| اغلب بانک ها، صرافی های بانکی و مجاز بانک مرکزی دیناری برای فروش به زائران ندارند و دلار و یورو را نیز به قیمت صرافی های بانکی به زائران می فروشند.
با نزدیک شدن به اربعین حسینی بازار خرید و فروش دینار عراق در بازار ارز داغ تر می شود و زائران بیشتری برای خرید ارز اقدام می کنند اما خرید دینار عراق از این طریق برای برخی زائران معضل شده است.
با وجود آن که بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که زائران اربعین می توانند ارز مورد نیاز خود را تا سقف 100 یورو یا معادل آن از طریق صرافی های بانکی و تحت نظارت بانک مرکزی تامین کنند، اما اغلب صرافی های بانکی دیناری برای فروش به زائران ندارند.
پس از آن که در سال گذشته تامین ارز زائران اربعین در نقاط مرزی با مشکلاتی همراه شد، بانک مرکزی امسال تصمیم گرفت که ارز مورد نیاز زائران را در شهر محل سکونت آن ها تامین کند. از سوی دیگر، بر همین اساس زائران اربعین این روزها برای تهیه ارز خود به بازار ارز مراجعه می کنند، اما متصدی یکی از صرافی های بانکی به ایسنا، گفت: هیچ کدام از صرافی ها چه بانکی و چه غیربانکی در حال حاضر دینار عراق ندارند و فقط می توانیم دلار یا یورو پرداخت کنیم که البته اطلاعی از شرایط چنج کردن دلار در عراق نداریم.
وی افزود: تنها یکی از صرافی ها دینار دارد که اکثر زائران برای خرید دینار به آن صرافی مراجعه می کنند یا اگر می خواهید منتظر نمانید از دلالان هم می توانید خرید کنید.
او قیمت فروش دلار را 11 هزار و 400 تومان و یورو را 12 هزار 600 تومان برای اربعین اعلام کرد که در واقع همان قیمت صرافی های بانکی است.
مراجعه به صرافی بانکی که گفته می شد دینار برای فروش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار