یزد- ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از ثبت نام یک هزار و ۴۸۷ نفر برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از بیماری کرونا در استان خبر داد.

محمدحسین ریاحی دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۸۹۵ نفر دلیل بیکاری را حوادث غیر مترقبه (کرونا) انتخاب کردند و ۵۹۲ نفر به طور غیرمستقیم به دلیل تاثیر این ویروس بر کسب و کارشان از کار بیکار شده اند.
وی ادامه داد: کارگرانی که به دلیل شیوع این ویروس کار خود را از دست داده و در سامانه https://bimehbikari.mcls.gov.ir/ ثبت نام نموده اند از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری تحت حمایت بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.
این مسوول با اشاره به اینکه دستورالعملی در خصوص نحوه پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در حال تدوین است گفت: با توجه به شرایط موجود با دستورالعمل های آینده ، بیمه بیکاری به واجدان شرایط پرداخت می شود.
ریاحی افزود: برخی کارگاه های استان به صورت غیرارادی و براساس مصوبه هیات عالی نظارت بر کرونا و برخی به دلیل نوع کار تعطیل شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار کرد: براساس قانون، افراد بعد از بیکار شدن ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند.
ریاحی گفت: در صورتی که افرادی نتواند در مهلت قانونی در سامانه ثبت نام نمایند به زودی آیتم مربوطه به سامانه اضافه می شود که متقاضیان با ذکر دلیل موجه درخواست آنها به هیات های حل اختلاف ارسال می شود.
وی بیان کرد: در صورت تایید می توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده نمایند و این افراد نیز ٩٠ روز از زمان بیکاری فرصت دارند تا نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور اقدام کنند.
این مسوول تصریح کرد: میزان واریز مبلغ بیمه بیکاری از تاریخ بیکاری محسوب و مدت دریافت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار