مروری بر روزنامه های امروز/خودزنی سیاسی رئیس جمهور برای عبور از بحران ناامیدی /رؤیای احمدی نژادی ها برای مذاکره با آمریکا /تهدید عدالت و ماجرای تصادف دو پورشه سوار در اصفهان

تابناک چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۸
دانه درشت ها در پنجه عدالت دستگاه قضا، انتقاد رهبر انقلاب از ولنگاری زبانی در صدا و سیما، بسترسازی برای بازگشت حقو ق های نجومی، رویای رئیس جمهور، کابوس مخالفان، پیچ وخم طرح تفکیک وزارتخانه ها، تاب آوری ارزی در شوک های سیاسی، باز هم دوگانه لاریجانی و عارف، تحقیر زرادخانه غول آسای عربستان با فناوری ساده انصارالله و نگرانی از پولشویی به بهانه دور زدن تحریم ها از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.

به گزارش  «تابناک»  روزنامه های امروز  چهارشنبه یکم خردادماه  در حالی چاپ و منتشر شدند که کلید واژه  اختیارات ویژه  از بین سخنان رئیس جمهور در روز گذشته مورد توجه تعدادی از روزنامه ها قرار گرفته و عناوینی همچون  روحانی: به اختیارات ویژه نیاز داریم (ایران)  و  رئیس جمهور در شرایط جنگ اقتصادی خواستار اختیارات ویژه شد (شرق)  در صفحات نخست آن ها برجسته شد. روزنامه  ایران  در گفت و گویی با ابراهیم امینی حقوقدان گزارشی با عنوان اختیارات ریاست جمهوری کافی نیست منتشر کرده است.  ابتکار  نیز سرمقاله امروز خود با عنوان  خودزنی سیاسی برای عبور از بحران ناامیدی  را به این موضوع اختصاص داده است.
ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب از وضعیت زبان فارسی و  انتقاد از ولنگاری زبانی در صدا و سیما (جمهوری اسلامی)  که در دیدار ایشان با جمعی از شاعران مطرح شده است در صفحات نخست تعدادی از روزنامه های برجسته شده است.
در ادامه تعدادی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم:
خودزنی سیاسی برای عبور از بحران ناامیدی 
ژوبین صفاری در سرمقاله امروز  ابتکار با عنوان خودزنی سیاسی برای عبور از بحران ناامیدی نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در روز های گذشته گفته بود: «برخی ها در زمینه مشکلات اقتصادی کارآمدی دولت را مطرح می کنند، اما چطور همین دولت در دوره یازدهم توانست تورم را مهار و رشد اقتصادی را ارتقاء دهد؟ لذا کارآمدی دولت فرقی با گذشته نکرده و ما همان دولت هستیم، اما در دوره یازدهم مردم امیدوار بودند که مشکلات شان حل و فصل می شود، اما در این دوره و به هر دلیل مقداری امید مردم نسبت به ...

سرخط اخبار