دختر ایرانی جاسوس انگلیس از آب درآمد/ زنان به حق خود رسیدند/ ماجرای 19 تماس تلفنی اوباما برای ملاقات با روحانی/ برگزاری مراسم افطاری در سفارت لندن در تهران جنجال به پا کرد/ آقای ترامپ، خودتان شماره چهار رقمی رئیس جمهور روحانی را بگیرید!

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱
هفته جاری شواهد حوادث تلخ و شیرینی در حوزه سیاسی، اقتصادی و بین الملل بودیم که مرور برخی اتفاقات مهم خالی از لطف نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا ؛ بخشی از اتفاقات به شرح زیر است:
خبر مهم هفته؛ بیانات مقام معظم رهبری
روز سه شنبه جلسه رهبر معظم انقلاب با حضور مسئولان و کارگزاران نظام برگزار شد. در این جلسه از طیف های مختلف سیاسی حضور داشتند از جمله محمود احمدی نژاد و حاتمی کیا.
در طی روزهای گذشته و پس از خروج ایران از بخش هایی از برجام و انفجار در بندر الفجیره، تنش لفظی میان ایران و آمریکا بالا گرفت. به همین منظور «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، سفر به مسکو را کوتاه کرد و راهی بروکسل محل نشست اتحادیه اروپا درباره برجام با حضور آلمان، فرانسه، انگلیس و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شد. پمپئو در این مسیر تلاش کرد تا مقامات اروپایی را برای تقابل با ایران همراه کند که منجر به شکست شد. هر چهار شخصیت سیاسی از برجام حمایت قاطع کردند و «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اروپا، هم خواستار پایان دادن تنش میان ایران و آمریکا شد؛ هرچند که بارها گزینه جنگ میان دو کشور از سوی رئیس جمهور آمریکا و وزیر امور خارجه آمریکا رد شده بود. برخی هم در این بین خبر از اعزام نیروهای پنتاگون به خاورمیانه دادند که روز سه شنبه این خبر هم از سوی دونالد ترامپ تکذیب شد.
در نهایت حضرت آیت الله خامنه ای، مقام معظم رهبری، با اشاره به برخی اخبار درباره مذاکره و جنگ ایران و آمریکا فرمودند: «مذاکره با امریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام آدم نشده سمّ است ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.» ایشان در ادامه تاکید کردند جنگ نخواهد شد و گزینه ایران ...