کاخ سفید تدارک دیدار روحانى - ترامپ را آغاز کرده است

برنا نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
منابع مطلع به بلومبرگ گفته اند که کاخ سفید تدارک دیدار با روحانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را آغاز کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ دو منبع آگاه چند سناریو را برای دیدار روحانی و ترامپ محتمل می داند. یک سناریو این است که ترامپ به دیدار میان «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه و روحانی ملحق می شود. این منابع گفته اند هنوز نشانه ای درباره تحقق چنین سناریویی وجود ندارد.
برای تحقق این سناریو؛ جدا از موانع سیاسی بی شمار پیش رو بلومبرگ مدعی است که برکناری بولتون احتمال چنین دیداری را افزایش داده است. 
از این رو مهمترین مسئله سیاست خارجی که خروج بولتون بیشترین تفاوت را در آن ایجاد می کند، موضوع ایران است. بولتون همیشه خواستار جنگ با ایران بود. اما ترامپ به مرور خواهان توافق با ایران شد.
هرچند سیاست فشار حداکثری علیه ایران که بولتون در آن نقش پررنگی ایفا کرد، شکست خورده و پمپئو هم در این سیاست شریک بولتون بوده اما به دلیل هماهنگی پمپئو با رئیس جمهوری، جایگاهش حفظ شده است و دور از انتظار نیست که با کنار گذاشتن بولتون، لحن پمپئو هم در قبال ایران تغییر کند.
این ادعا در حالیست که حسن روحانی تاکید کرده تنها در صورتی با ترامپ دیدار می کند که همه تحریم ها را بردارد و در نشست سران کشورهای عضو برجام شرکت کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار