برنامه ریزی برای حضور ۳ میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین

ابنا چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۳

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل ساماندهی و مدیریت زائران اربعین ۹۸ اظهار داشت: ما سعی کردیم در جلسات مختلف این دستورالعمل را بررسی و متناسب با شرایط امسال تدوین کنیم.
پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی زائران اربعین
شهریار حیدری با بیان اینکه در دستورالعمل جدید مدیریت و ساماندهی زائران اربعین به افزایش تعداد زائران نیز توجه شده است، افزود: با توجه به حذف هزینه ویزای عراق به طور حتم تعداد زائران اربعین امسال بیش از گذشته خواهد بود. ما پیش بینی می کنیم در اربعین امسال بیش از ۳ میلیون ایرانی در حماسه پیاده روی اربعین شرکت کنند که در این صورت شاهد افزایش ۵۰ درصدی زائران هستیم.
وی از نهایی شدن شرح وظایف کمیته های ۱۳ گانه ستاد مرکزی و ۳۱ ستاد استانی و شهرستانی خبر داد و گفت: شرح وظایف تمام نهادهای مرتبط با پیاده روی اربعین همچون اسکان و تغذیه، بهداشت، اعزام و بهداشت تدوین و نهایی شده است و شنبه به نهادهای مرتبط ابلاغ خواهد شد.
اختیارات استان ها در اجرای برنامه های اربعین افزایش می یابد
حیدری با بیان اینکه امسال سعی داریم استان ها را در حوزه اجرا بیش از گذشته همراه کنیم، خاطرنشان کرد: اربعین امسال استان ها برای برنامه های اجرایی اختیارات بیش تری نسبت به گذشته دارند؛ به طوری که از اعزام تا تأمین تغذیه و اسکان زائران هر استان به همان استان سپرده می شود.
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه در دستورالعمل ساماندهی زائران به زمان بندی توجه بسیاری شده است، گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل باید بر اساس زمان بندی پیش بینی شده فعالیت شود تا امسال مراسم پیاده روی اربعین از داخل ...