یک رسانه انگلیسی مدعی شده نمایندگان کشورهای اروپایی در نشست کمیسیون مشترک برجام، ایران را به استفاده از ساز و کاری که می تواند به بازگشت تحریم های بین المللی علیه این کشور منجر شود، تهدید خواهند کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از العالم، یک رسانه انگلیسی مدعی شده کشورهای اروپایی عضو برجام در جلسه کمیسیون مشترک که جمعه در وین برگزار می شود ایران را به اعمال ساز و کاری که می توان به بازگشت تحریم های بین المللی علیه تهران منجر شود تهدید خواهند کرد.
خبرگزاری رویترز نوشته قدرت های اروپایی در جلسه روز جمعه از ایران خواهند خواست به «نقض» مفاد توافق هسته ای پایان دهد وگرنه ممکن است تحریم های سازمان ملل علیه این کشور احیا شود.
رسانه انگلیسی با یادآوری مناقشه ایران با آمریکا بر سر تحریم های یکجانبه این کشور احتمال مصالحه میان دو طرف در نشست کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه را ضعیف برآورد کرده است.
نشست جمعه در حالی برگزار می شود که سه کشور اروپایی عضو برجام در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد مدعی شده اند که برخی از موشک های بالستیک ایران با قطعنامه شورای امنیت، «ناهمخوان» است.
این سه عضو اروپایی برجام در نامه ای که روز چهارشنبه میان اعضای شورای امنیت توزیع شده، به گوترش توصیه کرده اند که در گزارش بعدی خود در مورد برنامه موشکی ایران، این موشک ها را با مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ در تضاد توصیف کند.
یک دیپلمات اروپایی به رویترز گفت: «فکر می کنم پنجره برای مذاکره و نجات توافق تقریباً بسته است.»
به نوشته رویترز، کشورهای اروپایی در حال بررسی کلید زدن ساز و کاری موسوم به «مکانیسم ماشه» هستند که می تواند به بازاعمال تحریم های سازمان ملل علیه ایران منجر شود.
سه دیپلمات گفته اند بعید است تصمیم برای استفاده از این مکانیسم تا ماه ژانویه که ایران قرار است پنجمین گام برای کاستن از تعهدات هسته ای خودش را بردارد گرفته شود.
یک مقام ارشد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار