توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی ضروری است

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از دادگستری اردبیل، ناصر عتباتی ظهر چهارشنبه در شورای فرهنگی دادگستری استان اردبیل عنوان کرد: ضرورت تقویت و توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی به عنوان یکی از مجموعه هایی که بیشترین آمار مراجعین را دارد در حوزه های مختلف چه در خصوص مراجعین و چه در بین کارکنان تشکیلات قضایی بیش از پیش مهم و حیاتی است.
وی یادآور شد: ورود جدی، عمیق و تاثیر گذار به مباحث فرهنگی در راستای ترویج ارزش های اخلاقی و اسلامی و احترام به ارباب رجوع و تسهیل در امور از برنامه هایی است که باید در اولویت کاری معاونت فرهنگی دادگستری قرار گیرد.
عتباتی ادامه داد: به هر اندازه در مباحث فرهنگی بتوانیم به صورت فعال و کاربردی عمل نماییم به همان میزان در رسیدن به نتایج و دست یابی به هدف گذاری ها موفق خواهیم شد.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل یادآور شد: ویژگی های متفاوت افراد، سلیقه ها، خصلت ها و روحیات متفاوت افراد ایجاب می کند تا کارگزاران فرهنگی با درک و فهم روشن از اقتضائات جامعه با به کارگیری فن آوری های نوین و به کاربستن خلاقیت، ابتکار و ابداع روش های نوین در مسیر ترویج و توسعه مباحث فرهنگی گام بردارند.
عتباتی با اشاره به اینکه فعالیت در این عرصه شامل دو بخش انجام امورات ابلاغی و انعکاس آن به مرکز و نیز انجام امور ابداعی و اجرایی در مر کز استان است، افزود: در انجام امور استانی باید همکاری، تعامل و همکاری نزدیکی با نهادها و دستگاه های فرهنگی در استان وجود داشته باشد و از ظرفیت این نهادها در اجرای برنامه های فرهنگی به نحو مطلوب استفاده شود.
وی ادامه داد: برگزاری برنامه های آموزش تخصصی فرهنگی برای کارکنان و مراجعین، ایده پردازی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار