اگر به مسکن مهر دهن کجی نمی کردید مشکل مسکن فروکش می کرد

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۴
یک سایت حامی دولت می گوید دولت نباید در بازار مسکن دخالت کند چرا که دخالت دولت های نهم و دهم نتوانست مشکل مسکن را حل کند!

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
کم کاری دولت در بازار مسکن طی شش سال گذشته از یک سو و عدم اخذ مالیات از محتکران مسکن از طرف دیگر، موجب رکود تورمی شدید در بازار مسکن شد به نحوی که در یک سال گذشته با تورم ۱۲۰ درصدی نرخ مسکن و رکود ۵۰ تا ۷۰ درصدی معاملات در یک سال اخیر مواجه بودیم.
بیشتر بخوانید:
در چنین شرایطی سایت دولتی خبر آن لاین نوشت: متأسفانه گستردگی موضوعات اقتصادی- اجتماعی جامعه از یک سو و انتظار معجزه از دولتمردان که ریشه در رویکردهای تاریخی و رفتارهای گذشته مسئولان بدون توجه به قید و محدودیت های خارج از سیاست گذاری دارد از سوی دیگر، دولتمردان را وادار به اتخاذ تصمیمات کارشناسی نشده یا کم مطالعه کشانده است.
کمبود مسکن با وجود دخالت دولت های نهم و دهم که قرار بود هر خانوار صاحب یک واحد مسکونی شود، روز به روز در حال افزایش بیشتری است.
دولت روحانی انتقادات تندی به دولت قبل درخصوص مقوله مسکن مهر و افزایش نقدینگی داشت. به همین جهت از ترس اینکه مبادا خود متهم به این موضوعات شود، سیاست هایی در دوره اول خود درپیش گرفت که از این ترس فرار کند. تلاش های بسیار برای تک رقمی کردن نرخ تورم و بیکاری و رونق اشتغال در کوتاه مدت بدون حل ریشه ای مشکلات و برطرف کردن موانع تولید و بهبود فضای کسب وکار. هرچند تلاش های دولت روحانی در آن روزها تا اندازه ای جواب داد، ولی با ورود ترامپ به کاخ سفید و برهم زدن بازی برجام همه چیز به ناگهان دود و به هوا رفت.
چند ماهی است که دوباره بحث دخالت دولت در بازار مسکن از بازار ساخت وساز تا اجاره زیاد شنیده می شود. این مداخله در حالی دوباره رسانه ای شده که دولت اول حسن ...

سرخط اخبار