قزوین - جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: بیش از ۴۰۰ نفر مبتلا به کرونا در استان قزوین در بیمارستان های استان قزوین بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر حبیبی بعدازظهر امروز در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اظهار کرد: موضوع مهار کرونا به دلیل حجم گسترده آن فقط به عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و امری حکومتی است و بر همین اساس نیز نیاز است همه دستگاه ها با مدیریت مدیران ارشد شهرستان و بخش در میدان حضور داشته باشند.
وی افزود: اولویت همه دستگاه ها و ادارات باید با همه امکانات و نیروی انسانی در اختیار مهار کرونا باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: میزان پذیرش بیماران کرونایی استان از ۴۰۰ نفر پیشی گرفته و دیگر جایی برای بیماران نداریم.
وی عنوان کرد: متأسفانه از دیروز برنامه ریزی برای اضافه شدن ۲۰۰ تخت دیگر برای پذیرش بیماران کرونایی آغاز شده و این به معنای روند افزایشی شیوع بیماری است.
حبیبی ادامه داد: بیمارستان رحیمیان الوند و بیمارستان ارتش نیز به زودی در اختیار علوم پزشکی قرار خواهد گرفت تا به بیماران این ویروس منحوس خدمات ارائه کند.
وی تصریح کرد: امروز علاوه بر اینکه نگران بیماران کرونایی هستیم، نگران بیماران غیر کرونایی هم هستیم چون با ادامه این روند دیگر جایی برای این دسته از بیماران نخواهیم داشت و مجبوریم همه ظرفیت های خود را در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دهیم.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: متأسفانه امروز به شدت با مشکل اکسیژن روبرو هستیم و برای اکسیژن رسانی به بیماران کرونایی دست به دامن واحدهای صنعتی شدیم تا کپسول های اکسیژن تأمین شود.
وی اظهار کرد: هیچ منطقه سفیدی در استان نداریم و استان در وضعیت قرمز با مرز پرخطر است.
حبیبی با اشاره به محدودیت های اعمال شده در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار