شهرری- ایرنا- جشنواره دستاوردهای روستاها و عشایر دوستدار کتاب امروز چهارشنبه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی ظرفیت های فرهنگی منطقه در روستای چهل قز بخش خاوران ری گشایش یافت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری عصر چهارشنبه در آیین افتتاح این جشنواره گفت: این جشنوراه در قالب نمایشگاهی در ۱۴ غرفه از امروز(۲۲ آبانماه) به مدت ۲ روز دستاوردها و محصولات فرهنگی روستائیان و عشایر منطقه را معرفی می کند.
حسن صفوی افزود: اجرای موسیقی زنده، شعبده بازی، اجرای گروه سرود، تجلیل از خادمان کتاب، اجرای گروه تئاتر و اکران فیلم روز سینما از برنامه های جانبی این جشنواره است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره حمایت و پشتیبانی از فعالیت ها و پیشنهادهای ابتکاری برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روستاها و معرفی فعالیت های فرهنگی و ترویجی مرتبط با آن است.
صفوی اضافه کرد: در این جشنواره مجموعه طرح ها و برنامه هایی که برای ترویج کتابخوانی در هر روستا به اجرا خواهد آمد توسط مجریان و داوران جشنواره در معرض نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین کارکردها و اهداف این جشنواره ، گردآوری ایده های ناب و کاربردی در حوزه ترویج کتاب و کتاب خوانی و قرار دادن ایده ها و در دسترسی دیگر علاقه مندان در سراسر کشور می باشد .
صفوی اظهار داشت: مهمترین شاخص های داوری این طرح ها در نظر گرفتن نیازهای محلی، آیین های بومی و ارزش های دینی و ملی است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
خاوران در مسیر آزاد راه امام رضا(ع) واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار