وزیر انرژی روسیه گفت: «در حال نهایی کردن موضعمان پیش از نشست اوپک پلاس هستیم اما من فکر می کنم این نشست همانند همیشه ماهیتی سازنده داشته باشد.»

به گزارش مشرق  به نقل از رویترز، وزیر انرژی روسیه امروز گفت: مسکو در مورد موضعش پیش از نشست تولیدکنندگان نفت اوپک و هم پیمانانش که انتظار می رود در مورد بیشتر کردن رقم کاهش تولید بحث کنند، تصمیم نگرفته است.
هرچند این مقام روس گفت انتظار دارد مذاکرات سازنده باشد.
کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانش که با نام اوپک پلاس شناخته می شوند که قرار است در پنج شنبه و جمعه این هفته در وین دیدار کنند، قبلا توافق کردند تا پایان مارس ۲۰۲۰ روزانه ۱.۲ میلیون بشکه از تولید را که حدود ۱.۲ درصد تقاضای جهانی است، کاهش دهند.
دو منبع آگاه به رویترز گفتند اوپک پلاس در حال حاضر در حال بررسی گزینه کاهش بیشتر تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز هستند.
آنها گفتند عربستان سعودی در حال لابی کردن برای کاهش بیشتر است تا افزایش قیمت نفت را که به توازن بودجه اش کمک می کند و قیمت گذاری عرضه عمومی اولیه سهام شرکت دولتی آرامکو را تقویت می کند، تضمین کند.
روسیه، دومین صادرکننده نفت در جهان پس از عربستان تاکنون با کاهش بیشتر تولید یا تمدید توافق کاهش تولید مخالفت کرده هرچند مسکو پیش از هر نشست تصویب سیاست اوپک پلاس، معمولا موضع سختی می گیرد.
الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه در پاسخ به پرسشی در مورد موضع مسکو پیش از مذاکرات گفت: «من اکنون به شما چیزی نمی گویم زیرا ما هنوز در حال نهایی کردن موضعمان هستیم.»
وی در مسکو به خبرنگاران گفت: «بیایید صبر کنیم... اما من فکر می کنم این نشست همانند همیشه ماهیتی سازنده داشته باشد.»
گزارش ها در مورد اینکه اوپک پلاس در حال بررسی کاهش بیشتر تولید است، سبب شد تا دیروز قیمت نفت بالا برود و و نفت برنت امروز در نزدیکی ۶۱ دلار معامله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار