فینال مسابقات بوکس احمد کومرت در حالی فردا (شنبه) برگزار خواهد شد که سه نماینده کشورمان پس از کسب 5 پیروزی در مجموع به فینال این رقابت ها راه یافته اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های بوکس احمد کومرت در حالی از روز 24 دی ماه در شهر استانبول آغاز شده است که این رقابت ها فردا به پایان خواهد رسید. فردا (شنبه) در فینال این رقابت ها تیم ملی بوکس کشورمان 3 نماینده خواهد داشت که هر 3 نماینده برای رسیدن به مدال طلا به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
امید احمدی صفا نماینده وزن 52 کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان در چارچوب این رقابت ها دو مبارزه انجام داد، وی در نخستین مبارزه به مصاف نماینده آذربایجان رفت و با شکست این بوکسور به نیمه نهایی راه یافت. احمدی صفا در دومین مبارزه نماینده ترکیه را شکست داد و به راحتی راهی فینال این رقابت ها شد. 
مسلم مقصودی در وزن 69 کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان، روز گذشته موفق به شکست نماینده مغولستان شده بود، امروز در نیمه نهایی قرار بود به مصاف نماینده ترکیه برود، اما با توجه به انصراف این بوکسور، مقصودی با یک پیروزی به فینال این رقابت ها راه یافت.
روز گذشته (چهارشنبه) احسان روزبهانی ابتدا نماینده سومالی را شکست داد و در دومین مبارزه پس از شکست نماینده آذربایجان با صلاحدید کادرفنی حاضر به مبارزه کردن در نیمه نهایی نشد و به همین دلیل طوفان شریفی در وزن 91 کیلوگرم کشورمان به علت انصراف کاپیتان تیم ملی از ادامه مسابقات به فینال مسابقات راه یافت. شریفی در نخستین مبارزه بوکسور آفریقایی را شکست داد و در دومین مبارزه هم نماینده ترکیه را شکست داده بود.
طی این دو روز گذشته نیز دانیال شه بخش، حسین دانشور، علی جمالی و احسان روزبهانی به مدال برنز رسیدند .
علیرضا استکی هدایت تیم ملی بوکس را بر عهده دارد و اصغر اشرفی، اتابک کاراوند و شهرام فاتح به عنوان مربی او را در این رقابت ها همراهی می کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار