عملیات ابها شکست رادارهای نظامی آمریکایی را ثابت کرد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶
ارتش یمن در تغییر استراتژی خود و حملات هوایی به فرودگاه های عربستان موفق عمل کرده و شکست تسلیحات نظامی و رادارهایی آمریکایی را به اثبات رساند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الاخبار ، صنعا در اجرای تهدیدات خود درمقابل ائتلاف عربستان و امارات در خصوص معادله فرودگاه ها و همچنین حملاتی که هفته های قبل ترتیب داد موفق عمل کرده است. در حاشیه این اتفاق، مبارزان یمنی بار دیگر توانایی خود را در استفاده از تجربه و حفظ خط خود برای بالا بردن و گسترش توانایی های کمی و کیفی ثابت کردند. این حالت درعربستان کاملا برعکس است، طولانی کردن جنگ توسط عربستان در این زمان محاسبات دردناک و جبران ناپذیری به این کشور تحمیل کرده است.
موفقیت عملیات هفت پهپاد در خط ابقیق- ینبع در اواسط ماه مه در حمله ای که در یمن تحت عنوان عملیات نهم ماه رمضان شناخته شد، نشان دهنده یک مرحله جدید از درگیری است. اتفاقی که دیروز رخ داد تنها یک ایستگاه جدید در حملات صنعا در چارچوب پاسخ به حمله ائتلاف عربستان و امارات ضد یمن بود که 300 تاسیسات حیاتی را برای اهداف احتمالی آماده کرده بود. منابع پیش رو در جنبش انصارالله هدف قرار دادن فرودگاه ابها را (فرودگاه منطقه ای در شهر عسیر که پروازهای داخلی و خارجی را هدایت می کند) در چارچوب یک معادله ساده قرار می دهند: فرودگاه های یمن را بازکنید تا حملات به فرودگاه های عربستان و امارات متوقف شود. محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا در کامنت خود اعلام کرد که صنعا حمله به فرودگاه های امارات و عربستان را با تهدید به حمله موشکی اجرا کرد که ریاض هم به آن اعتراف کرده است و همین دلیل تعطیلی فرودگاه است. عبدالسلام روز گذشته اعلام کرده بود که در پی بسته شدن فرودگاه بین المی صنعا و کوتاهی سازمان ملل متحد در انجام هرکاری، ...

سرخط اخبار