ساعت 24-محمدرضا باهنر مصاحبه ای درباره انتخابات مجلس و رفتار اصولگرایان و اصلاح طلبان در برابر آن انجام داده است.مشروح گفت وگو با محمدرضا باهنر را در ادامه می خوانید:

کمتر از یک ماه تا انتخابات مجلس باقی مانده و فهرست تاییدصلاحیت شدگان هم تقریباً به صورت نهایی منتشر شده است، در یک شمای کلی وضعیت سیاسی کشور را چگونه می بینید؟ به نظر می رسد در این دوره کمتر شاهد برگزاری همایش های انتخاباتی و فعالیت های رسانه ای جریانات مختلف هستیم.
اگر از حوادث اخیر بگذریم به هرحال وضعیت افکار عمومی با نارضایتی هایی که در سالیان اخیر جمع شده و روی هم تلنبار شده است و نیز ماجراهایی که در آبان ماه با آن مواجه شدیم، روبه روست که به دلیل برخی بی دقتی ها در موضوع گران شدن بنزین ما را دچار حوادثی ساخت که ممکن است بر میزان حضور مردم در انتخابات تاثیر بگذارد. در نظرسنجی هایی که انجام شده است میزان مشارکت مردم در انتخابات در شهرهای بزرگ و کوچک متفاوت بوده است. ما حدود ۱۶۰ حوزه تک نماینده داریم که معمولاً در این حوزه ها انتخابات هیجان انگیزتر است چون مردم کاندیداها را می شناسند و به اصطلاح بیشتر به اشخاص حقیقی رأی می دهند تا اشخاص حقوقی و آثار اینطور مسائل در آن ها کمتر است اما در شهرهای بزرگ چون معمولاً مردم لیستی رأی می دهند و چندان افراد حقیقی که در انتخابات هستند را شناسایی نمی کنند، جو عمومی، فضای سیاسی و ناامیدی یا امیدواری اثرگذار است.
بعد از این حوادث اخیر که با شهادت سردار سلیمانی آغاز شد و در ادامه به حضور کم نظیر مردم در مراسم تشییع رسید و کل کشور را از جای خود بلند کرد و حتی در کرمان آن حوادث ناگوار رخ داد و بیش از ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند؛ ما هنوز نظرسنجی میدانی نکردیم. البته در فاصله نزدیک میان حوادث، نظرسنجی ها خیلی دقیق نیست و جواب نمی دهد. برخی از نظرسنجی ها تحت تاثیر احساسات یا جو عمومی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار