ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ گفت: هر کسی که بخواهد اراضی کشاورزی را دچار هرگونه تخریب کند، جهاد کشاورزی بر اساس صیانت ذاتی خود با این موضوع برخورد خواهد کرد و امروز با رای دادستان استان، در حال تغییر کاربری ویلاهای غیر مجاز در منطقه بیرگان هستیم.

مسلم پرویزی ظهر امروز اول خردادماه، در حاشیه تخریب ویلاهای غیرمجاز مستقر در منطقه گل آباد روستای بیرگان از توابع شهرستان صمصامی شهرستان کوهرنگ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد 10 باب ویلا و یک باب اتاقک کارگری به مساحت 1883 متر، در این منطقه تخریب شد.
وی افزود: سال 1392 ساخت و ساز غیرمجاز ویلاها صورت پذیرفته و جهاد کشاورزی استان در بدو کار اقدام به صدور اخطار کرد که توجهی صورت نگرفت و در مراحل بعد رای بر قلع و قمع ویلاها صادر شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ با بیان این که هیچ مجوز ساخت وسازی برای این ویلاها صادر نشده است، اضافه کرد: امروز با رای دادستان استان، در حال تغییر کاربری ویلاهای غیر مجاز هستیم.
وی با بیان اینکه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی شهرستان زیاد مشاهده می شود، خاطرنشان کرد: هر کسی که بخواهد اراضی کشاورزی را دچار هرگونه تخریب کند، جهاد کشاورزی بر اساس صیانت ذاتی خود با این موضوع برخورد خواهد کرد.
در ادامه سید طاهر نوربخش چلوانی اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه بیرگان و شهرستان کوهرنگ خاستگاه دو رودخانه بزرگ و تمدن ساز کارون و زاینده رود محسوب می شود، هرگونه مشکل زیست محیطی در این منطقه بوجود آید تقریبا همه مناطق ایران متاثر خواهند شد چرا که این دو رودخانه بزرگ از این جا منشعب می شوند.
وی با بیان اینکه ویلاسازی غیرمجاز در این منطقه صورت گرفته است، افزود: با توجه به اینکه معیشت کشاورزان از این اراضی است، حکم تخریب امروز اجرایی شد و یقینا خوشحالی کشاورزان چهارمحال و بختیاری، خوزستان و اصفهان را در پی خواهد داشت.
دبیر اجرایی خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری توصیه به اجرای عدالت کرد و ادامه داد: اراضی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری