بهره برداری از ۳۰ طرح بهداشتی در هرمزگان

لوگوی شبکه خبر شبکه خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۴
امروز با حضور وزیر بهداشت در هرمزگان و از طریق ویدئو کنفرانس ۳۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم در بندر عباس گفت: ما در حال حاضر گرفتار بیماری جهانگیر کرونا هستیم که هر صد تا ۱۵۰ سال یک بار اتفاق می افتد و معمولاً نظام اجرایی کشور ها را زمین گیر می کند و از توسعه خبری نیست، اما ایران با لطف خدا و همت مردان و زنان در مقابله با کرونا حماسه آفرید.
دکتر نمکی افزود: در دو دوره این دولت منابعی که برای توسعه زیر ساخت در بخش سلامت تخصیص داده شد، با تمام سال های بعد از انقلاب برابری می کند.
وی گفت: امروز گرچه ما بیشترین دستاورد در توسعه زیرساخت ها داریم، اما هنوز با استاندارد های جهانی فاصله داریم با وجودی که زیرساختی به نام شبکه بهداشت داریم و امروز خانه بهداشت ما در دورترین نقاط به عنوان دروازه بان نظام سلامت حضور دارد.
وزیر بهداشت با قدردانی از شهدای سلامت و همه کادر بهداشت و درمان گفت: وضعیت متوسط تخت های بیمارستانی کشور ما یک و ۶ دهم به ازای هر هزار نفر است در حالی که در ضعیف ترین کشور های اروپایی این میزان شش و هفت تخت به ازای هر هزار نفر است، ولی با این وجود در مقابله با کرونا آن ها در باتلاق فرو رفته اند، اما ما به آمار جان باختگان دو رقمی رسیده ایم که البته این هم زیاد است.
دکتر نمکی افزود: این سرزمین هم کرونا مدیریت کرد، هم با تحریم مبارزه کرد، هم تولید کرد هم تاریخ ساخت، که این همان تحقق شعار سردار سلیمانی است که می گفت ما ملت امام حسین هستیم، یعنی هم می جنگیم و هم تاریخ می سازیم، مانند هشت سال دفاع مقدس که جهادگران این کشور نگذاشتند یک میلیمتر از خاک کشور اشغال شود، این لطف الهی، وفاق ملت و غیرت مردان و زنان این سرزمین بود که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار