مردم؛ عزیز در مقاومت و فراموش‌شده در مشکلات؟

لوگوی ایسنا ایسنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۷
حمایت مردم، مقاومت مردم، رای مردم و اساسا تکیه بر مردم از جمله کلیدواژه های اصلی مسئولان در همه سطوح به حساب می آید. مردمی که گویا تنها در همین کلیدواژه ها خلاصه می شوند و در امور اصلی کشور چندان به حساب نمی آیند. مردمی که انگار فقط وقتی بحث مقاومت پیش می آید عزیز شمرده می شوند و در زمان رسیدگی به مشکلاتشان فراموش می شوند.

به گزارش ایسنا، نگاهی به اظهارات مقامات مختلف نشان می دهد که روی مردمی بودن و داشتن حمایت از سوی مردم، دست کم در کلام حساب زیادی باز می کنند. از روسای قوا گرفته تا وزرا، از نمایندگان مجلس تا... همه و همه روی مردم و اهمیت مردم تاکید ویژه ای دارند.
به طور مثال در همین روزهای اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه علنی  سه شنبه ۳۰ دی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال محمدجواد کریمی قدوسی درباره مصاحبه وی با مجله اشپیگل و این که چرا سه هفته بعد از شهادت سردار سلیمانی کد مذاکره با آمریکا را می دهید، گفت: ما با پشتوانه مردم ایران توانستیم ترامپ را در سیاست خارجی شکست دهیم. تحلیلگران و وسائل ارتباط جمعی می گویند آمریکا در سیاست فشار حداکثری خود شکست خورده و دلیلش هم مقاومت مردم ایران بوده است. دیپلماسی هم با استفاده از ابزار خود بر این موضوع تاثیر گذاشته است.
حسن روحانی رئیس جمهور هم صبح چهارشنبه اول بهمن  در جلسه هیات دولت  با اشاره به مقاومت مردم از ابتدای نهضت اسلامی و به خصوص در هشت سال دفاع مقدس و سه سال فشارو جنگ اقتصادی اخیر، بر اهمیت نظر مردم تاکید و اظهار کرد: طبق نظر امام ما ولی مردم نیستیم و ما فقط وکیل هستیم؛ همه ما در دولت و مجلس با آرای مردم سر کار آمدیم و این خیلی مهم است که ما در جمهوری اسلامی ایران که ثمره ۱۶ سال مبارزه و ایثار و رهبری امام بود تا روزی می مانیم که این دو اصل جمهوریت و اسلامیت را مدنظر قرار دهیم و در مساله جمهوریت، مردم سالاری، آرای مردم و نظر اکثریت همیشه مهم است آن هم در نظامی که همه مسئولان از بالا تا پایین با رای مردم انتخاب می شوند.
یا مثلا در نطق پیش از دستور  محمدباقر قالیباف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .