حزن و اندوه مردم کرج در شام غریبان سالار شهیدان

بسیج نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
تجمع عاشوراییان همزمان با شام غریبان اباعبدالله الحسین(ع) همراه با سخنرانی علی اکبر رائفی پور در رجایی شهر کرج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، مراسم شام غریبان خاندان امام حسین(ع) پس از نماز مغرب و عشا، در منطقه رجایی شهر کرج برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم اقدام به روشن کردن شمع کردند.
در این مراسم عزاداران حسینی با در دست داشتن شمع های روشن اقدام به عزاداری در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می کردند و اشک ریزان در مسیرهای مشخص شده حرکت کردند.
مراسم شام غریبان در منطقه رجایی شهر کرج به صورت صف های طولانی و با خواندن اشعار مربوط به غربت خاندان امام حسین(ع) پس از شهادت آن حضرت و اسیری در چنگال یزیدیان و طاغوتیان برگزار شد.
در این مراسم دکتر علی اکبر رائفی پور سخنرانی و حاج احمد بابایی به شعرخوانی پرداختند.مراسم با مداحی و نوحه خوانی حاج محمد حیدری و کربلایی سید جواد عرب ادامه یافت.
رسم شام غریبان امام حسین(ع) در راستای همدردی با کودکان امام حسین(ع) انجام شد و عزاداران با روشن کردن شمع، به صورت نمادین راه را برای طفلان غریب شهدای کربلا که این ساعات در آغاز اسارت به سر می برند روشن کردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار