وزیر امور خارجه ایران از کشورهای اروپایی خواسته به تعهداتشان پایبند باشند و سیاست نقض برجام را متوقف کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در توییتر به اظهارات برجامی «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان واکنش نشان داد. 
ظریف در پیامی به زبان انگلیسی در توییتر نوشت:
🔹اینها کارهایی است که هایکو ماس و تروئیکای اروپا باید قبل از صحبت کردن درباره کارهایی که ایران باید انجام دهد، انجام دهند:
▪️سیاست مذموم #کوویدآپارتاید را متوقف کنید
▪️به تعهداتتان در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پایبند باشید و نقض برجام را متوقف کنید
▪️به رفتارهای مخربتان در منطقه ما - اعم از ۱۰۰ میلیارد دلار فروش سلاح به خلیج فارس و حمایت کورکورانه از تروریسم اسرائیل- پایان دهید.
آقای ظریف به ضمیمه این پیام عکسی از خبری منتشر کرده که می گوید آلمان قصد دارد اسرائیل را «کشور اروپایی» در نظر بگیرد و دسترسی زودهنگامش به واکسن کرونا را مهیا کند، در حالی که فلسطینی ها مشمول این توافق نخواهند شد.
«هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان ساعاتی قبل تر گفت آلمان به دنبال یک جایگزین و توافق هسته ای گسترده تر با ایران است زیرا به ادعای او توافق فعلی دیگر کافی نیست. 
او در مصاحبه با مجله «اشپیگل» مدعی شد: شکلی از "فرابرجام" نیاز است که مطابق با منافع ما است. ما از ایران انتظارات روشنی داریم: نبود سلاح هسته ای و همچنین نبود هیچ برنامه موشک بالستیک که کل منطقه را تهدید می کند. ایران همچنین باید نقش دیگری در منطقه بازی کند. 
او در ادامه ادعا کرد توافق گسترده تر نیاز است زیرا نمی توان به ایران اعتماد کرد.
درخواست برلین به عنوان یکی از اعضای اروپایی برجام برای محدود کردن مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران همسو با آمریکا در حالی است که بارها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار